Yazılım

OSX İşletim Sisteminde Güncelleme Ayarlarını Nasıl Yaparız?

İşletim sistemi denildiğinde akla ilk gelen firmalardan birisi Microsoft oluyor. Windows işletim sistemiyle beraber bu alanda en başarılı firmalardan biri olan Microsoft’un hemen arkasında ise Apple geliyor. Mac bilgisayarlar için kullanılan Apple tarafından geliştirilen işletim sistemi OSX ‘in de Windows’un hemen arkasından gelen işletim sistemlerinden biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemde yeni seri MacBook bilgisayarları ile beraber yeni bir güncelleme de alacağı açıklanan OSX işletim sisteminin yavaş yavaş yükselmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Tabi OSX işletim sistemine gösterilen ilginin artmasının ana nedenlerinden birisi de aslında söz konusu işletim sisteminin sürekli güncelleniyor olması. Zira son versiyon işletim sisteminin de yine güncelleme ile beraber gelecek olması kullanıcıların öncelikle Mac güncelleştirme ayarlarını yapmaları gerekliliğini doğuruyor. Peki, Mac bilgisayarlar için işletim sistemi güncelleme ayarlarını nasıl yaparız? Detayları ile ele alalım.

  • Şimdi öncelikle Mac bilgisayarınız üzerinden resmi uygulama mağazası olarak bilinen App Store uygulamasını açmanız gerekiyor. Mac üzerinden uygulama mağazasına girdikten sonra ise bu kez üst menüde yer alan “güncellemeler” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Son sekme olarak gösterilen güncelleştirmeler sekmesine girdikten sonra ayarlar bölümü de açılmış olacak. Güncelleme ayarlarını da bu bölüm üzerinden düzenlememiz gerekecek.

OSX-güncelleme

  • Zira güncellemeler sekmesini de açtığınız zaman zaten bilgisayarda yüklü olan donanımların yazılımları ve uygulamaların güncellemeleri içinde kısa bir arama yapılacak. Yapılan arama ile beraber eğer güncellenecek bir yazılım varsa bu bölümde zaten size gösteriliyor. İşletim sistemi güncellemeleri bölümünden ise tüm bu güncellemeleri otomatik olarak ayarlamanız da mümkün. Tabi söz konusu işletim sisteminin güncellemeleri için sizden Apple ID bilgisi istenebileceğini de belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu