Oyun

Origin Üzerinden Oyun Nasıl Alınır?

Oyun teknolojileri artık durdurulamaz bir gelişim içerisine girmeye başladı. Eski tip düşük boyutlu basit grafikli oyunların yerini artık son dönemlerde film senaryolarını aratmayan senaryolara sahip olan çok daha yüksek grafikli oyunlar almaya başladı. Hem oyun dinamikleri konusunda hem de hikayeler ve oyun grafikleri konusunda çok daha başarılı çözümler sunulmaya başlandığı oyun sektöründe sadece oyunların nitelikleri değil bunun dışında oyunların dağıtımları konusunda da birçok geliştirmeler yapılmaya başlandı.

Eski sistemlerde sadece oyunların kutu versiyonlarının satılması mümkünken artık oyun sektöründe dijital satış dönemi de başladı. Dijital satış olarak bilinen ver oyunu anında kütüphanenize eklemenize olanak sağlayan satış sistemi son dönemde bu alanda en çok kullanılan satış yöntemlerinden de biri olarak biliniyor. Artık çok daha kolay bir şekilde oyun almanıza olanak sağlayan bu programlardan birisi de Origin programı. EA Games tarafından yayınlanan Steam benzeri program sayesinde EA Games’in oyunlarını çok kolay bir şekilde satın alıp kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca aldığınız oyunlar hesabınıza doğrudan eklendiği için istediğiniz an oyunların indirme işlemini yaparak oyunu yükleyebiliyorsunuz. Tüm bu işlemlerle beraber çok kolay bir şekilde oyun satın almaya izin veren Origin sistemi üzerinden basıl oyun alınır? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Bu noktada öncelikle Origin hesabına sahip olmanız gerektiğini de belirtelim. Origin hesabına sahip olduktan sonra ise Steam benzeri olarak bilinen Origin uygulamasını indirip ardından ise uygulamayı kurmanız gerekiyor. Son olarak ise kullanıcı adı ve şifre ile beraber Origin hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise mağaza bölümüne gelmeniz gerekiyor.

Origin

  • Mağaza bölümünden ise istediğiniz oyuna gelmeniz gerekiyor. Almak istediğiniz oyunun üzerine gelip ardından ise almak istediğiniz oyunun yan kısmında yer alan turuncu renkli “buy” bölümüne tıklamanız gerekiyor. Ardından ise oyunun satın alma ekranı karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen bu ekran üzerinden ise ödeme kontrolü yapıp ardından yine turuncu butona basarak ödeme ekranına geçmeniz gerekiyor. Ödeme yönteminizi seçip ardından ise ödeme bilgilerinizi girdikten sonra oyun kütüphanenize indirilmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu