Mobil

Oppo Telefonlarda Rehber Yedekleme, Kişileri Dışa Aktarma

Telefon rehberinizi yedeklemek kesinlikle sizlerin lehine olacak eylemlerden biri. Özellikle cihazlarınıza reset atmak istediğinizde ya da büyük bir sorun yaşadığınızda aktarım konusunu daha kolay bir şekilde yerine getirebileceksiniz. Oppo rehber yedekleme işleminden söz edeceğiz ve ne kadar kolay olduğunu sizler de net bir şekilde fark ediyor olacaksınız.

Oppo Rehber Yedekleme

Rehber yedekleme işlemini farklı yöntemler ile yerine getirebiliyorsunuz ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu süreci hep birlikte inceleyelim.

Gmail:

Cihazınızın ayarlar menüsüne giriş yaptıktan hemen sonra hesaplar ve eşitleme başlığına tıklayın. Sonrasında ise otomatik eşitleme ve kişiler adımlarını takip edin. Onay verdiğiniz takdirde senkronizasyon işlemi başlayacak ve saniyeler içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Gmail yöntemi en basit ve en kullanışlı yöntemlerden bir tanesidir ve daha da önemlisi bir hayli güvenilir olduğunu ifade etmek gerekiyor. bu yöntem ile birlikte rehberinizi her yere taşıyabiliyorsunuz. Diyelim ki cep telefonlarınız aniden kapandı ve herhangi bir şekilde açılmıyor. Cihazlarınızı değiştirdiğinizde gmail ile senkronize etmeniz yeterli olacaktır ve rehberiniz her daim bu adreste kayıtlı olarak karşınıza çıkıyor.

oppo-telefonlarda-rehber-yedekleme-kisileri-disa-aktarma

ApowerSoft:

Yazılımı bilgisayarlarınıza indirin ve kurulumu tamamlayın. Bilgisayarınızı usb kablosu aracılığı ile cep telefonlarınıza bağlayın. Kişiler butonuna tıkladıktan hemen sonra dışa aktar seçeneğini kullanın. Aktarım formatını seçin ve onay verin.

Bu sayede sizler de rehberinizi saniyeler içerisinde aktarmış olacaksınız. Eğer içe aktar seçeneğini kullanırsanız kayıtlı rehbere yeni bir cep telefonuna ya da sim karta da aktarabiliyorsunuz. Yedekleme işlemi gerçekten büyük önem taşıyor ve herhangi bir veri kaybı durumunda sizler de aktarım yaparak sorunu ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Sim Kart Yedeklemesi:

Cihaz rehberini açalım ve ardından bu pencere üzerinden ayarlar menüsüne tıklayalım. İçe aktar/dışa aktar adımlarını takip ederek hedefi sim kart olarak belirleyelim. Aktarım bittiği takdirde rehberinizdeki tüm numaralar ve isimler doğrudan sim kartınızın hafızasına kaydedilmiş olacaktır.

Artık sim kartınızı hangi telefona takarsanız takın, daha kısa süre içerisinde aktarım yapabileceksiniz ve bu konuda herhangi bir sorun yaşayacağınızı da kesinlikle düşünmüyoruz.

Yedekleme İşlemine Neden İhtiyacım Var?

Yedekleme işlemi yalnızca rehber için değil, cihazlarınızdaki tüm veriler için büyük önem taşıyor. Yedekleme yapmak durumundasınız çünkü veri kaybı yaşadığınızda tüm dosyalarını siliniyor ve bir daha erişim sağlamak mümkün olmuyor. Yedekleme yaptığınızda ise verilerinizin silinip silinmemesi sizler için herhangi bir önem taşımıyor olacaktır. Yedekleme yaptığınız için dilediğiniz an erişim sağlayabilecek ve kısa süre içerisinde aktarım yapabileceksiniz.

Dosyalarınızı dilerseniz farklı bir cihazda da taşıyabilirsiniz ancak bu daha geleneksel bir yöntem olacaktır. Oppo telefonlarda bizim tavsiyemiz gmail senkronizasyonu ile rehber yedekleme olacaktır. Bu sayede işlemlerinizi hem daha hızlı hem de daha güvenilir bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu