Mobil

Oppo Telefonlarda Mesaj (SMS) Engelleme

Oppo kullanıcı iseniz ve sizler de sms konusunda rahatsız edildiğinizi düşünüyorsanız ilgili numaraları engelleyebilirsiniz. Oppo telefonlarda mesaj engelleme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

Ayarlar-güvenlik-tacizle/dolandırıcılıkla mücadele adımlarını takip edebilir ve bu listeye numara ekleyebilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Eklediğiniz numaralar kara listede yer alacak ve herhangi bir şekilde sizinle iletişim kurmayacaktır. Yani mesaj atmış dahi olsa bu mesajlar sizlere ulaşmıyor ve herhangi bir şekilde rahatsız edilmiyorsunuz.

Oppo Mesaj Engelleme

Bunu rehberinizde kayıtlı bir numara için yapabileceğiniz gibi rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar için de yapabilirsiniz. Oppo bu konuda kullanıcı memnuniyetini ve deneyimini bir üst seviyeye taşımak adına elinden gelenin daha fazlasını ortaya koyuyor. Zaten incelemelerinizi yapar ve kullanıcı yorumlarına göz atarsanız ne demek istediğimizi çok daha iyi anlıyor olacaksınız.

oppo-telefonlarda-mesaj-sms-engelleme

  • Engellediğiniz numaralar sizinle iletişime geçemez ancak arama yapabilirler. Eğer bunu da engellemek isterseniz çağrı engelleme butonunu kullanmak durumundasınız. Mesaj engelleme ve çağrı engelleme işlemleri farklılık gösteriyor ve yine ayarlar menüsü üzerinden aramalar için de bir kara liste oluşturabilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman kara listede yer alan numaraları düzenleyebilir ve bazı numaraları çıkartabilirsiniz.

Rahatsız ettiğini düşündüğünüz kişileri ya da firmalardan gelen mesajları engellemek ve bu sorunu ortadan kaldırmak adına yapmanız gereken şey gayet basit. Operatör desteği almanıza gerek yok ya da bunun için ekstra ücret ödemek zorunda da değilsiniz. Oppo marka cihaz sahibi iseniz eğer yukarıdaki adımları eksiksiz takip etmeniz yeterli ve sorunu çözmüş olacaksınız.

Operatör Desteği

Eğer dilerseniz operatörlerinizden de yardım alabilirsiniz. Bu konuda ücretli hizmet veren firmalar var ve aylık faturalarınıza yansıyacak olan ücret karşılığında numara engelleme servisi hizmeti alabiliyorsunuz. Sadece elinizde bir başka alternatif olması adına bu bilgiyi verdik. Aslında ücretsiz olarak işlem yapabiliyorsunuz ve yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ettiğiniz takdirde ücret ödemenize de gerek kalmayacaktır.

Turkcell şu an için bu konuda fazlasıyla iyi ancak Vodafone da özellikle kurumsal üyeleri için bu alanda kaliteli bir destek sunmaya devam ediyor. Bu hizmetler sayesinde sizler de istemediğiniz şahıslar tarafından rahatsız edilmemiş oluyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu