Mobil

Google Play Store Arama Geçmişi Silme

Akıllı cihaz kullanıcıları için bir hayli büyük ve geniş bir mağazadan söz edeceğiz. Tabii ki android işletim sistemine sahip cihazlar gündemimizde olacak ve Google Play mağazasından hizmet alabilecekler. Download işlemlerini ücretli ya da ücretsiz bir şekilde yapabileceğini, cihazlarınızın ihtiyacına yanıt veren özel bir alış veriş mağazası demek sanıyoruz ki doğru bir tanımlama olacaktır. Google Play Store arama geçmiş silme konusuna geçmeden önce bu mağazayı hep birlikte inceleyelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldıralım istiyoruz.

Bu kalabalık mağazada aklınıza gelebilecek her şey var. Cihazlarınızın ihtiyacı olan virüs programlarından tutun da duvar kağıdı uygulamalarına kadar çok zengin bir yelpazeden söz ediyoruz. Oyun tutkunları için de gerçek bir mağaza görüntüsü sergiliyor ve dilediğiniz an ziyaret ederek sizler de indirme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Google Play, en çok ziyaret edilen adreslerden biri ve eğer doğru uygulamaların yanı sıra güvenli programları tercih etme taraftarı iseniz tabii ki bu mağazayı ziyaret edeceksiniz. Cihazlarınıza zarar verecek uygulamalar bu mağazada yer almıyor ve zaten denetimi yapıldıktan sonra mağazaya ekleniyor. Bu konuda güven sorunu yaşamıyor ve taleplerinize çok daha sağlıklı yanıtlar alıyorsunuz.

Google Play Store Arama Geçmişi Silme Uzman Görüşü:

Dilerseniz ana konumuza geçelim ve arama geçmişi ile ilgili merak ettiğiniz sorulara da yanıt vermiş olalım. Download işlemleri mağaza geçmişinde kayıt altına alınıyor ve dilediğiniz zaman görüntüleme şansına sahip olduğunuzu da hatırlatmak isteriz. Fakat diyelim ki özel bir şeyler satın aldınız-aradınız ve bunun geçmişinizde yer almasını istemiyorsunuz. Ya da bu arşivin gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz.

  • Google Play’i açarak ilk adımı atalım.
  • Hemen ardından ayarlar bölümüne geçiş yapıyoruz.
  • Yerel arama geçmişini temizle butonunun var olduğunu göreceksiniz ve bu butona tıkladığınız anda arama geçmişiniz saniyeler içerisinde silinecektir.
  • Dilediğiniz an arama geçmişinize müdahale edebilir ve temizleyebilirsiniz. Bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır ve gayet hızlı bir süreç sizleri bekliyor olacaktır.
Google Play Kullanımı

Eğer android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız bu mağaza ile haşır neşir olmak durumundasınız. Cihazlarınızın ve yine sizlerin ihtiyaç duyacağı birçok farklı uygulama bu adreste yerini almış durumda. Ücretli, popüler, yeni çıkanlar, liste başı ürünler ve çok daha farklı kategoriler ile birlikte zengin bir ürün yelpazesine tanıklık ediyor olacaksınız.

Oyun indirmek istediğinizde elinizin altında bir hayli kalabalık bir mağaza olacak ve sizler de bir tek tık ile sorunsuz bir şekilde işlem yapabileceksiniz. Milyonlarca insanın gün içerisinde ziyaret ettiği bu mağaza, sürekli olarak güncelleniyor ve eklemeler ile birlikte daha geniş bir yelpaze sunuyor.

Eğer dilerseniz sizler de kendi uygulamalarınızı bu mağazada satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz. Son dönemde birçok insan bunu yapıyor ve gerçekten güzel rakamlar elde ettiklerini düşünüyoruz. Konunun biraz dışına çıktık fakat ilgili konu hakkında yeterli bilgiyi aktardığımızı düşünüyoruz.

Google Play gerçekten büyük bir havuz ve basit aramalar yaparak sizler de ihtiyacınız olan uygulamaya saniyeler içerisinde ve daha da önemlisi güvenilir bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer arama geçmişinize müdahale etmek ve bu geçmişi temizlemek isterseniz ayarlar menüsünü kullanmanız yeterli olacaktır. Yapmanız gereken şey gayet basit ve bunu düzenli olarak yerine getirdiğiniz takdirde farklı kişiler de arama geçmişinize erişim sağlayamayacaktır. Saniyeler içerisinde geçmişi temizleyebilir ve yeni aramalar yapabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu