Mobil

Oppo Telefonlarda Klavye Ayarları Nasıl Yapılır?

Yüksek kullanıcı deneyimi için klavyelerinizi özelleştirebilir ve kişisel kullanıma daha uygun hale getirebilirsiniz. Oppo telefonlarda klavye ayarları başlığı altında bu işlemin nasıl yapılacağını hep birlikte göreceğiz. Rahat bir kullanım için bu tür detayların önem arz ettiğini düşünüyoruz ve Oppo da bizimle aynı düşüncelere sahip durumda.

Oppo Klavye Ayarı

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu işlemleri nasıl yapabileceğinizi hep birlikte inceleyelim.

Türkçe Mod:

  • Ayarlar menüsüne giriş yaptıktan hemen sonra ek ayarlar butonuna tıklayalım.
  • Açılan pencere üzerinden klavye ve giriş yöntemi butonuna tıklayalım.
  • Oppo için touchpad seçeneğini işaretleyelim.
  • Panelde yer alan diller kısmından Türkçe seçeneğini işaretleyelim ve onay verelim.

Klavyeniz artık Türkçe. Sorunsuz ve daha kolay bir kullanım için tavsiye edilen de budur. Whatsapp ve benzeri uygulamalarda da herhangi bir sorun yaşamadan metin yazabileceksiniz. Eğer değişiklik yapmak isterseniz yine aynı adımları kullanmanız yeterli olacaktır ve dilediğiniz zaman dil seçimini de değiştirebiliyorsunuz.

Oppo Otomatik Düzeltme Kapatma

Otomatik düzeltme tavsiye edilen kullanım ayarlarından biri ve bu sayede yarken de zaman kaybı yaşamıyorsunuz ancak tam teşekküllü hizmet vermiyor ve zaman zaman hatalı düzeltmeler yaparak sizi mahcup edebiliyor. Dilediğiniz an bu seçeneği iptal edebiliyorsunuz ve dilerseniz nasıl yapacağınızı ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini hep birlikte inceleyelim.

  • Ayarlar seçeneğine giriş yapalım.
  • Ardından ek ayarlar butonuna tıklayalım.
  • Klavye ve giriş yöntemini seçerek devam edelim.
  • Oppo için touchpal butonuna tıklayalım.
  • Son olarak metin tahmini kısmına gelip pasif hale getirelim.

Artık metin yarken herhangi bir şekilde otomatik düzeltme yapılmayacak ve ne yazıyorsanız karşı tarafa da o metin doğrudan iletilecektir. Yine az önce de ifade ettiğimiz gibi eğer değişiklik yapmak isterseniz aynı adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

blank

Otomatik Düzeltme Nedir?

Cihazlarınızı mesajlaşmak için çok fazla kullanıyorsanız eğer hayat kurtaracak bir seçenek oluğunu düşünüyoruz. Hatalı yazımı otomatik olarak düzelten ve sizlere zaman kazandıran ayrıcalıklardan biri ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi bazı anlarda hatalı çeviri ya da düzeltme yaptığı için baştan yazmak zorunda kalıyorsunuz.

Otomatik düzeltme, an itibarıyla tüm akıllı cihazlarda mevcut ve klavye ayarları bölümünden sizler de dilediğiniz zaman değişiklik yapabiliyorsunuz. Bazı kullanıcılar otomatik düzeltmeyi faydalı bulurken bazı kullanıcılar ise bu seçenekten faydalanmak yerine kendileri yazmayı tercih ediyorlar.

OPPO A9 Klavye Ayarları

A9 klavye ayarlarını da kolay bir şekilde değiştirebiliyor ve yine kişisel olarak düzenleme şansı elde ediyorsunuz. Ayarlar menüsünden hareket ederek ek ayarlar ve klavye ve giriş yöntemi adımlarını takip ettiğiniz takdirde sizler de kişiselleştirme menüsüne daha hızlı ve daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Özelleştirmeler ile birlikte klavye kullanımının çok daha kolay ve işlevsel bir hal alacağını düşünüyoruz. Klavyeyi kendinize göre ayarlayabilir ve özellikle metin yazma eylemi esnasında rahat edebilirsiniz. whatsapp ve benzeri uygulamaları çok sık kullanıyorsanız eğer bu detaylar sizleri de ilgilendiriyor olacaktır. Daha hızlı yazmak ve zaman kaybı yaşamamak adına klavye ayarlarına ihtiyacınız olacaktır. Dilediğiniz zaman eskiye dönebilir ve ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Oppo, bu konuda diğer akıllı cihazlara kıyasla daha fazla seçenek sunuyor ve müşteri memnuniyetini de bir üst seviyeye taşıyor. Bahsi geçen adımları takip ederek en azından incelemelerinizi yapabilir ve bu menüye daha detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu