Mobil

iPhone 7 Format Atma Sıfırlama Resetleme

Akıllı telefonlar arasında tepe modelleri arasında gösterilen iPhone serisi geçtiğimiz günlerde yeni üyesine de kavuştu. Apple tarafından 7 Eylül tarihinde yapılan tanıtımla beraber kısa süre içerisinde en beğenilen telefonlar arasında yer almayı da başaran iPhone 7 akıllı telefonlarının satışa çıkmasıyla beraber telefonun birçok özelliği de merak edilmeye başlandı.

Her ne kadar Apple tarafından telefonda yer alan hemen hemen tüm yenilikler tanıtılmış olsa da tüm bu yeniliklere ek olarak sistemsel olarak bazı kullanım değişikliklerinin de kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konular arasında olduğunu söylemek gerekiyor. İşte bunlardan bir tanesi de eski serilerde oldukça kolay bir şekilde yapılan sıfırlama işlemi. iPhone 5 serisinden sonra çok daha kolay bir şekilde yapılan sıfırlama işlemi iPhone 7 ile beraber de bir hayli kolaylaştırılmış. Peki, iPhone 7 akıllı telefonların sıfırlama işlemini nasıl yapıyoruz?

iPhone 7 Sıfırlama Nasıl Yapılır?

  • Bu noktada iTunes ile beraber sıfırlama işleminin eski serilerde yer alan sıfırlama işlemi ile aynı olduğunu da belirtelim. Bu noktada değişen özellikler ise aslında iPhone 7 telefonlarında home tuşunun değişmiş olması.

iphone-7-format-atma-sifirlama-resetleme-islemleri

  • Daha önce sıfırlama ekranına girmek ve DFU modunu açmak için home tuşu ve güç tuşu kullanımı yapılıyordu. Yapılan tuş kombinasyonu ile beraber telefonun DFU modu açılıyor ve sıfırlama işlemini de bu ekran üzerinden yapabiliyordunuz. Şimdi ise iPhone 7 serisinde home tuşunun değişmesiyle beraber artık bu noktada kullanılacak olan tuşların değiştiğini de söylemek gerekiyor. Bunun için artık güç tuşu ve ses kısma tuşu kombinasyonunu yapmanız gerekiyor. Söz konusu kombinasyonu yaptıktan sonra DFU modu açılıyor ve sıfırlama işlemini de yapabiliyorsunuz. iPhone 7 Format Atma, Sıfırlama veya Resetleme işlemleri hakkında sorularınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu