Mobil

Oppo Pil Yüzdesi Gösterme

Akıllı telefonlarınızın şarjını zaman zaman kontrol etmeniz gerekiyor ve bunun için de pil yüzdesi göstergesine ihtiyacınız olacaktır. Oppo pil yüzdesi gösterme başlığı altında bu konuyu detaylı bir şekilde incelemiş olacağız.

Oppo markası son dönemde özellikle reklam çalışmaları ile birlikte adını daha sık duyurmayı başarıyor. Tabi kaliteli ürünler ve uygun fiyat detayı ile birlikte daha geniş kitlelere ulaştılar ve bu kitleyi arttırmak adına da ellerinden gelenin daha fazlasını ortaya koyuyorlar.

Fiyat performans ilişkilendirmesi yapıldığında harika cihazlara sahip olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor ve bu gerçek ile tanıştığınızda sizler de bize hak veriyor olacaksınız. Teknolojiyi yakından takip edenler ve akıllı telefon dünyasına aşina olanlar ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaktır.

Oppo Telefonlarda Pil Yüzdesi Gösterme

Oppo marka telefonlar ile ilgili merak ettiklerinize detaylı bir şekilde yanıt vermek adına buradayız. Dilerseniz konuyu çok daha fazla dağıtmadan asıl konumuza geçelim ve pil yüzdesine nasıl ulaşabileceğinizi de hep birlikte incelemiş olalım.

  • Ayarlar menüsünü açalım.
  • Bildirimler ve durum çubuğu butonuna tıklayalım.
  • Pil yüzdesi seçeneğini aktif hale getirin.
  • Bu adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde sizler de pil yüzdesini ekranınıza taşımış olacaksınız.

Dilerseniz;

Ayarlar-pil-durum çubuğunda pil yüzdesini göster adımlarını takip ederek de yine bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

oppo-pil-yuzdesi-gosterme

Gün içerisinde cep telefonlarımıza çok sık ihtiyaç duyuyoruz ve haliyle şarjı da kısa süre içerisinde bitmiş oluyor. Kontrol etmek adına bir bildirime ihtiyacımız olacaktır ve Oppo marka telefonlarınızda bunu nasıl ya da ne şekilde yapabileceğinizi de öğrenmiş oldunuz.

Güç Tasarrufu

Oppo marka cihazlarınızda pilinizi doğru ve tasarruflu bir şekilde kullanmak adına sizler de güç tasarrufunu tercih edebilirsiniz. Ayarlar-pil adımlarını takip ederek güç tasarrufu yap butonuna tıklayabilir ve bu seçeneği aktif hale getirebilirsiniz.

Cihazınız otomatik olarak tasarruf moduna geçecek ve bu aşamada herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Tasarruf modunda kullanımı tabii ki tavsiye ediyoruz ve bu sayede pilinizin ömrü de uzayacaktır. Şarjınız yerli yersiz bitmeyecek ve daha da önemlisi gün içersinde sorun yaşamayacaksınız.

Güç tasarrufunu manuel olarak da yerine getirebiliyorsunuz. Arka planda çalışan uygulamalar, şarjınızı en çok yiyen unsurlardan bir tanesidir. Uygulamaları kullanmıyorsanız eğer sık sık kontrol edebilir ve kapatabilirsiniz. Bunun yanında ekran parlaklık ayarı da yine pil konusunda sizleri sıkıntıya sokacak olan detaylardan bir tanesidir.

Şarjınızın daha uzun süre gitmesini istiyorsanız eğer parlaklık ayarını olabildiğince üşürmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede gün içerisinde pilinizi daha verimli bir şekilde kullanabileceksiniz. Çok sayıda cep telefonu kullanıcısı da bunu tercih ediyor ve bu sayede şarj sorunu ile mücadele etmek durumunda kalmıyorlar.

Akıllı telefonlar gündelik hayatlarımızın vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Artık birçok farklı işlemi bu cihazlar ile yerine getiriyor ve haliyle kullanım sıklığını da arttırıyoruz. İşte tam da bu yüzden pil yüzdesi bizler için büyük önem taşıyor. Daha fazla şarja ihtiyacımız olduğu günlerde yukarıda bahsi geçen adımları takip edebilir ve sizler de lehinize bir kullanım durumuna imza atabilirsiniz.

Oppo cihazların yanı sıra farklı modeller için de benzer durum söz konusudur. Güç tasarruf planı mevcut ve bu planı aktif hale getirdiğiniz takdirde sizler de şarjınızı daha verimli ve daha uzun süreli bir şekilde kullanabileceksiniz. Bu sayede gün içerisinde şarjım bitti bitecek endişesi de söz konusu olmayacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu