Mobil

Oppo Görüntülü Görüşme Sorunu

Oppo telefon kullanıcılarının dijital dünyadaki şikayetlerini incelerseniz eğer uygulama desteği dahi olsa görüntülü konuşma yapamadıklarını fark edeceksiniz. Şebekenin tanıtılması ya da benzeri şikayetler ile çok sayıda olumsuz yorum mevcut. Oppo görüntülü görüşme işleminin nasıl yapılacağını aktaracağız ve bu ilginç konu hakkında sizlere de bilgi vermeye çalışacağız.

Hattınız onaylansa dahi görüntülü konuşmaya izin verilmiyor ve ilginçtir ki dijital dünya bu tür şikayet konuları ile dolup taşıyor. Fakat şöyle bir ayrıcalık sunulmuş durumda ve Oppo genel merkezi tarafından yapılan açıklama neticesinde çağrı merkezi destekli olarak görüntülü konuşma yapılabilecek.

Oppo Görüntülü Görüşme

Dilerseniz bunu nasıl yapacağınızı ve ne şekilde hizmet alacağınızı hep birlikte inceleyelim ve sizlere de bir yol göstermiş olalım. Ayrıca bakınız: Samsung telefonlarda görüntülü görüşme

Çağrı Merkezi Destekli Görüntülü Konuşma

Pandemi nedeniyle Oppo, kullanıcıları için bir ayrıcalık sunuyor ve cihaz üzerinden yapılmayan görüntülü konuşmayı aktif hale getiriyor. Oppo çağrı merkezini arayıp talebinizi ilettiğiniz takdirde görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Bu işin neden bu kadar zahmetli olduğunu anlamak zor ve Oppo kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de kesinlikle budur.

0850 433 67 76 numaralı telefonu kullanarak sizler de görüntülü görüşme taleplerinizi iletebilirsiniz. Karşı tarafın numarası alındıktan sonra bir bağlantı kuruluyor ve sizler de görüntülü olarak görüşme yapabiliyorsunuz. Bu işin bu kadar zor olmaması gerekiyor ve üstelik yeni dönem teknolojisini kullanan bir marka ancak ne yazık ki çağrı merkezi aracılığı olmadan bu işlemi yapamıyorsunuz.

Uygulama Desteği

Üçüncü parti uygulamaları kullanarak da ne yazık ki görüntülü konuşma yapamıyorsunuz. Pandemi sürecini fırsat bilip sizler de çağrı merkezi desteği alabilir ve görüntülü konuşma eylemlerinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binlerce ve hatta daha fazla şikayet mevcut ve bu şikayetler için bir çözüm önerisi sunamıyorlar.

Ayarlar-şebeke ayarları-şebeke modu-otomatik

Bu adımları takip ederek şebekeyi aktif hale getirebiliyorsunuz ve Oppo personelini aradığınızda da zaten size bu adımlardan bahsediyor. Fakat az önce de ifade ettiğimiz gibi konuya dair sayısız şikayet var ve bu adımlara rağmen çözüm üretilemediğini görüyoruz.

Şebekeden Görüntülü Arama Mevcut Değil

Cihaz satın alırken bu konuyu araştırmak belki de aklınıza bile gelmeyecek ancak Oppo’da şebeke üzerinden görüntülü arama ne yazık ki yapamıyorsunuz. Whatsapp ya da Messenger üzerinden bu aramaları yapabilirsiniz. Şebeke üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz görüntülü aramalar için ise çağrı merkezini aracı olarak kullanmak durumunda kalıyorsunuz.

Bir önceki başlıkta da yer verdiğimiz gibi pandemi sürecine özel bir ayrıcalık tanıdılar ancak daha fazla insana ulaşmak ve azından marka değerlerini korumak istiyorlarsa bu soruna bir şekilde çözüm bulmaları gerekiyor.

Oppo çağrı merkezi ile görüşme yaptığınızda sizler de ne demek istediğimizi daha iyi anlıyor olacaksınız. Bu konuda büyük bir handikap durumu söz konusu ve şikayetlerin sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

Bir kez daha hatırlatalım. Pandemi süreci boyunda bu konuda destek alabiliyorsunuz ancak sonrasında şebeke üzerinden görüntülü arama ne yazık ki yapamıyorsunuz. Görüntülü arama butonuna tıkladığınızda sizleri dakikalarca bekletiyor ve bir süre sonra ilgili buton pasif hale geçiyor.

Whatsapp, Messenger ya da buna benzer uygulamaları kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Bu konuda çağrı merkezinin de sizlere yardımcı olamayacağını belirtmek isteriz çünkü Oppo marka akıllı cihazlarda bunu destekleyen bir teknoloji mevcut değil ve bu da büyük bir markaya yakışmıyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu