Mobil

Oppo Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Oppo marka cep telefonu sahipleri için arama yönlendirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Oppo arama yönlendirme ile birlikte artık sizler de meşgul olduğunuz anlarda farklı numaraları devreye sokabileceksiniz. Operatör ve akıllı telefon desteği ile birlikte sunulan bu ayrıcalık sayesinde telefona yanıt veremediğiniz anlarda iletişimi devam ettirme gibi bir lükse sahip olacaksınız.

Uzman Görüşü: Oppo Arama Yönlendirme

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu sürecin nasıl işlediğini ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini hep birlikte inceleyelim.

 • Ayarlar-sistem uygulamaları-çağrı-operatörün çağrı ile ilgili ayarları ve çağrı yönlendirme adımlarını takip ederek başlayalım.
 • Karşımıza çıkan pencereden her zaman yönlendir seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekiyor.
 • Devamında ise ilgili numarayı girip onay vereceksiniz.
 • Bu seçenek, telefonlarınıza hiçbir zaman çağrı düşmemesini istediğinizde devreye giriyor. Yoğun dönemlerinizde ya da tatilde olduğunuzda aramaları sekreterinize ya da bir yakınınıza yönlendirebilirsiniz. Artık tüm çağrılar, belirlediğiniz numaraya gidecek ve sizi arayanlar da yönlendirme yapılan kişi ile görüşecektir.
 • Dilerseniz sınırlandırma yapabilirsiniz ve bir alt başlıkta da bunun nasıl ve ne şekilde yapılacağını anlatacağız.

Meşgulken:

 • Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Çağrı > Operatörün Çağrı ile İlgili Ayarları > Çağrı Yönlendirme adımlarını takip edere karşımıza çıkan pencereden meşgul butonunu işaretleyelim.
 • Devamında ise yönlendirme yapmak istediğiniz numarayı girip onay verin.
 • Telefonunuz meşgul olduğunda, yani bir başkası ile görüşme yaparken yönlendirme otomatik olarak gerçekleşecektir. Kesintisiz iletişim adına özel bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve bunun için herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor.
 • Yönlendirme eylemini bu şekilde kısıtlayabiliyorsunuz ve yalnızca meşgul olduğunuz zamanlarda değil, cep telefonlarınız kapalı olduğunda da bu fırsattan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Arama Yanıtlanmadığında:

 • Ayarlar > Sistem Uygulamaları > Çağrı > Operatörün Çağrı ile İlgili Ayarları > Çağrı Yönlendirme adımlarını takip edelim ve karşımıza çıkan menü üzerinden arama yanıtlanmadığında butonunu işaretleyelim. Son olarak numara girişi yapalım ve onay verelim. Aramayı yanıtlayamadığınız anlarda ilgili numaraya yönlendirme yapılacaktır.
 • Arama yanıtlayamadığınız yoğun dönemlerinizde ya da aramaya yetişemediğinizde endişe etmenize gerek yok çünkü belli bir süre sonra yönlendirme yapılıyor ve sizi arayan kişi, yönlendirdiğiniz numara ile görüşme sağlıyor.
 • Yoğun iş hayatı, tatil ya da kafa dinlemek istediğiniz anlarda bu seçenekleri kullanabilir ve sizler de rahat bir nefes alabilirsiniz. Az önce de dile getirdiğimiz gibi bunun için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ve uygula şeklinin de ne kadar kolay olduğunu görebiliyoruz.
 • Eğer dilerseniz çağrı merkezi personelinden de yardım alabilir ve yönlendirme işleminin nasıl ve ne şekilde yapıldığını daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Arama Yönlendirme İptal Edilir mi?

Adımları eksiksi bir şekilde takip ederek numarayı kaldırdığınızda ve seçim yaptığınız yönlendirme seçeneğindeki tiki kaldırdığınızda eskiye dönüş yapmış oluyorsunuz. Artık gelen her aramayı alabilecek ve yanıt vereceksiniz.

Dilerseniz çağrı merkezi çalışanlarını arayarak da konu hakkında yardım alabilirsiniz. Arama yönlendirme iptal edildikten hemen sonra çağrı almaya başlayacaksınız ve artık sizi arayanlar da doğrudan size ulaşacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu seçeneği yoğun olduğunuz ya da ulaşılmaz olduğunuz dönemlerde aktif edebilir ve kullanabilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemiyor ve dilediğiniz aman iptal edebiliyorsunuz. Farklı seçenekler de mevcut ve meşgul olduğunuzda ya da cep telefonlarınız kapalı olduğunda da gerekli yönlendirmeyi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu