Blog

Odeabank Kimin? Odeabank Kime Ait?

Odeabank Kimin? Odeabank Kime Ait?

Odeabank son dönemlerde oldukça dikkat çeken ve hangi ülkeye ait olduğu, güvenilir olup olmadığı merak edilen bankalardan birisidir. Birçokları tarafından merak edilen Odeabank kimin? Odeabank kime ait? Sorularının yanıtını burada bulabilirsiniz.

Odeabank 2017 yılında yaptığı kampanya ve reklamlar ile dikkat çekmiştir. Her ne kadar reklamlar çok cazip gelse de banka insanların parasını emanet ettiği yerler olması sebebi ile güvenilir olması gereken yerlerdir.

Odeabank Kime Aittir?

Odeabank merkezi Lübnan olan bir bankadır. 15 Mart 2012’de kurulan bu banka şuan 6 yıldır hizmet vermektedir. Birçok ülkede hizmet veren banka şuan 10’dan farklı ülkede bulunmaktadır ve bankanın hissedarı Bank Audidir. Odeabank‘ın bünyesinde bulunduğu Bankaudi ilk olarak 300 milyon dolar yatırım ile ülkemizde yatırım yaparak bankacılık sektöründe çalışmaya başlamıştır. 1932 yılında dünyaya gelen Raymond Wadih Bankaudi şirketler grubunun kurucusudur. Kendisi 1998 yılına kadar yönetim kurulu başkanlığını yaparak şirketinin başında bulunmuştur. Şimdi ise şirketi oğlu yönetmektedir.

blank

Odeabank Güvenilir Bir Banka mı?

İlk olarak 2011 yılında bankacılık lisansını Türkiye’de BDDK tarafından alan Bankaudi Arap dünyasında bulunan en büyük 4. bankadır. Lübnan’ın en büyük bankası olan Bankaudi Türkiye’ye de büyük yatırımlar yapmıştır. Bu sebeple de güvenilir ve yatırım yapılabilecek bir banka sınıfındadır. Odeabank günümüzde 50’yi aşkın şube ile birlikte en az 16 ilde hizmet sağlamaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de 1500’ü aşkın kişiye istihdam sağlayan banka 65 ATM ile beraber her geçen gün büyüyen ve daha çok şube açan bir bankadır. Odeabank reklam çalışmalarını oldukça sıkı ilerletmektedir. Bu bağlamda spor alanında bir çok sponsorluk ile adını duyuran banka en son yaptığı Galatasaray ile sözleşmesi ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. ​​​​​​​

Odeabank Ortakları

Odeabank’ın %73 hissesi Bankaudi’ye aittir ve diğer hisseleri ortakları arasında paylaşılmaktadır. Türkiye’de bulunan en büyük 5 banka arasında bulunmak amacı ile kendisine vizyon belirleyen banka Bankaudi dışında 6 hissedara sahiptir. Diğer hissedarlar arasında en büyük hisseye sahip olan European Bank for Reconstruction and Development %8.01 hissesi ile dikkat çekmektedir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu