blank

 

Güneydoğu Anadolu şehirlerinden Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Batman ve Şırnak’ta ücretsiz kablosuz internet erişim ağları kurulacak ve artık buranın halkı tamamen ücretsiz bir şekilde internet kullanım haklarına sahip olacaklar!

Batı’ya göre, Doğu illerinde internet kullanım oranı fazlası ile düşük ve bu nedenden ötürü olarak artık ilgi ve alakanın yavaş yavaş körelmesi doğu kültürünün tamamen yok olması ve teknolojiden uzak olmasından kaynaklı yapılan çalışmalar neticesinde bu noktalara ücretsiz internet erişim hakları verilecek. Yoğunluğun yüksek olduğu meydan, park, kültür merkezi ve müze gibi noktalara kurulacak bu wi-fi durumu, artık halkın dilediği gibi internet kullanmasına da yardımcı olabilecek düzeyde!

Yeni dönem için düşünülen bu proje kapsamında da doğu halkının ücretsiz internet kullanabilmesi durumu pek çok kişiyi şimdiden çok sevindirdi! Çünkü bu kesimler de internetten hala habersiz olan milyonlarca kişi var. Yapılacak olan çalışmalarla, ücretsiz internet hizmeti ile bu sayı aşağıya çekilecek ve teknolojinin nimetlerinden faydalanabilmeleri için imkan doğacak.

Doğu ve güneydoğu Anadolu’ya İnternet Yardımı!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz