Donanım

OCULUS RİFT ÖZELLİKLERİ VE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

OCULUS RİFT ÖZELLİKLERİ VE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Oculus Rift, daha önce bilim – kurgu filmlerinde gördüğümüz ve hep sahip olmak istediğimiz bir teknolojinin kapılarını bizlere aralıyor. Oculus Rift, sanal dünyanın gizemlerini bize 360 derecelik bir bakış açısı ile sunacak. Böylelikle oyunları ya da sanal dünyaya ait her şeyi adeta canlı gibi yaşayabilme imkânı bulacağız.

Oculus Rift’ in çözünürlüğü 1080 devasa pikselden büyük bir OLED ekrana sahip olacağı, 7 inç’ lik ekranlar ve bu ekranların derinliğinin 24 bit renk derinliğine sahip olacağı bilinenler arasında. Daha önce tasarlanan sanal cihazlara oranla, Oculus Rift, çok daha büyük bir başarıya imza atacağa benziyor. Cihazda 3 boyut teknolojisini kullanılacak ve böylelikle sağ göz sağ alanda, sol göz ise sol alanda daha fazla alanı görüş imkanına sahip olabilecek.

oculus 1

Oculus Rift özellikleri ve sistem gereksinimleri adlı yazımızda, Oculus Rift’ in özelliklerinden sonra, sırada sistem gereksinimlerini ele alalım. Bu kadar kapsamlı olan bu aletin, normal bilgisayarlarla rahatlıkla kullanılıp kullanılamayacağı merak konusuydu. Büyük donanımlara gereksinim olacağını az çok tahmin edebiliyor olsak da, Oculus Rift’ in sistem gereksinimleri beklediğimizden biraz daha kapsamlı olarak açıklandı. İşte Oculus Rift’ in sistem gereksinimleri:

  • 8GB ya da üstü RAM
  • Intel i5-4590
  • NVIDIA GTX 970 / AMD 290
  • 2x USB 3.0 portu
  • Windows 7 SP1 ya da yeni işletim sistemi
  • Uyumlu HDMI 1.3 çıkışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu