Sinema

Nevin Akkaya Hayatını Kaybetti!

 

96 yaşında hayata gözlerini yuman başarılı tiyatro oyuncusu Nevin Akkaya, Teşvikiye Camii’nde kılınan öğle namazı sonrasında Karacaahmet Mezarlığına defnedildi.

 

Yeşilçam sinemasının seslendirme alanında en önemli sanatçısı olan Nevin Akkaya; Türkan Şoray dahil olmak üzere Hale Soygazi, Neriman Köksal, Arzu Okay gibi pek çok Yeşilçam aktörünün sesine can verdi! Türkan Şoray’ın 70’den fazla sinema filmine seslendirme yapan başarılı oyuncu, kalp krizi nedeniyle yaşama gözlerini yumdu. Muhsin Ertuğrul’un “o bir jön!” dediği kadın oyuncu Nevin Akkaya, bugüne kadar hiçbir sinema filminde rol almadı. Sadece seslendirme ve Muhsin Ertuğrul sahnesinde tiyatro yapan Nevin Akkaya’nın sevenleri de gözyaşlarını tutamadı. Cenaze merasimine pek çok ünlü Yeşilçam oyuncusu katıldı. Başta Türkan Şoray olmak üzere Hale Soygazi, Kartal Tibet, Tarık Akan gibi önemli oyuncular ön saflar da yerini aldı.

 

Nevin Akkaya Hayatını Kaybetti!

 

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu