Sinema

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik iptali, kişilerin profilinin üzerinde bulunan buton aracılığıyla yapılmaktadır. üyeliğinizi erken iptal etmeniz halinde mevcut fatura döneminin sonuna kadar hesabınız açık kalır. Yani ay sonuna kadar filmleri izlemeye devam edersiniz. Üyeliğinizi dondurmanız şeklinde işleyen süreçte, hesabınızı tekrar etkinleştirmediğiniz sürece fatura gelmez. Ne zaman Netflix hesabınızın kapanacağına dair bilgiyi de hesap sayfasında bulunan fatura ayarlarından görebilirsiniz.

Netflix Üyelik İptali

Netflix hesabını iptal etmek için yapılması gereken, hesap ayarları kısmına girmektir. Uygulamadan çıkış yaparak ya da uygulamayı kullanılan cihazdan silerek hesap iptali yapılması mümkün değildir. Bu durumda hiç girmeseniz bile hesabınız açık kalmaya ve faturanız işlemeye devam eder. Bu durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken, profilinizde bulunan hesap ayarları kısmına girmektir. Bazı kullanıcılarda bu kısımda ‘hesabımı sil’ seçeneği bulunurken, bazılarında bulunmamaktadır.

blank

Netflix Hesap silme kısmı bulunmayan kişiler için yapılması gereken, fatura işlemlerine girmektir. Fatura işlemleri kısmını kullanarak kişilerin Netflix üyelik iptali yönergelerine ulaşması mümkündür. Üyelik iptalinin ardından içinde bulunulan ayın sonuna kadar son bir fatura kesimi gerçekleşecektir. Bu faturanın da ödenmesinin ardından resmen üyelik iptali gerçekleşmiş olur.

Netflix Hesabını Yeniden Aktive Etme

Silinen hesabı yeniden aktive etmek için hesabınıza giriş yapmalısınız. Şifreniz ve kullanıcı adınız Netflix hesabınıza ait bilgileriniz kapsamında kayda alınır. Bu sayede Netflix üyeliğinizi istediğiniz zaman aktive etmenizin önü açılır. Bunun için şifreniz ve kullanıcı adınızla hesaba giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından Netflix hesabını yeniden başlat sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ekrana gelen mesaja karşılık Onayla butonuna tıklayarak hesabınızı aktive edebilirsiniz.

Netflix Üyelik İptali Ücreti

Netflix hesap iptali ücreti, fatura dahilinde alınan miktardır. Kişilerin, faturalarına ek olarak herhangi bir ücret ödemeleri gerekmemektedir. Ancak Netflix’ten alınan bluray film ya da müzikler, en geç 7 gün içinde iade edilmektedir. Hesap iptali durumunda kartta kalan promosyon gibi ek üyelik getirileri, kullanılamamaktadır. Bunun yanı sıra hesabın askıda olduğu dönemde iptal başvurusunda bulunulması, hesabın hemen kapanmasına neden olur. Bu nedenle Netflix için ay sonuna kadar izleyebilme avantajı, sadece aktif hesaplarda geçerlidir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu