Sinema

Netflix İzleyerek Yabancı Dil Öğrenme

Son dönemin en popüler isimlerinden bir tanesi olan Netflix, keyifli vakit geçirmek isteyenlerin yanı sıra Netflix izleyerek yabancı dil öğrenme gibi ayrıcalıklı bir hizmet ile de eğitici bir kimlik sergiliyor.

Netflix kullanıcısı olmak için tercih edebileceğiniz çok sayıda alternatif paket var. Hem telefonlarınızda hem de tabletlerinizde uygulama üzerinden sizler de dizi ve film izleme şansına sahipsiniz. Gayet uygun rakamlar ile karşımıza çıkan paketlerden en iyi şekilde faydalanabilir ve sizler de güzel vakit geçirmenin yanı sıra öğrenmeye de devam edebilirsiniz. Dil öğrenmek elbette bu kadar kolay değil ancak pekiştirmek ve yardım almak adına gerçekten güzel bir detay olduğunu da belirtmek isteriz.

Netflix, orijinal içeriklerin yanı sıra satın aldığı çok özel içerikleri de kullanıcıları ile buluşturmaya devam ediyor. Son olarak Organize İşler: Sazan Sarmalı ile büyük sükse yarattı ve daha geniş kitlelere ulaşmayı da başarmış durumda. Şimdi dilerseniz asıl konumuza dönelim ve bu platformdan destek alarak nasıl yabancı dil öğrenebileceğinize de hep birlikte göz atalım.

İçerik Kütüphanesi

Seslendirme konusunda olduğu kadar alt yazı konusunda da bir hayli başarılı olan Netflix’in, orijinal içeriklere baktığımızda çok geniş bir yelpazede hizmet verdiğini de görebiliyoruz.  Çok sayıda yabancı içeriği alt yazı desteği ile izleyebiliyor ve dil konusunda yardım alabiliyorsunuz. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi hem keyifli vakit geçirecek hem de kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız. İçerik kütüphanesinin yanı sıra Chrome eklentisi ile de farklı bir dünya karşınıza çıkıyor ve bir alt başlıkta bu eklentiyi de değerlendirmeye çalışcağız.

blank

Language Learning with Netflix

Bu eklenti ile birlikte sizler de karşınıza çıkacak olan alt yazı seçeneklerini kullanabilecek ve birçok farklı dilde hizmet alabileceksiniz. Dil öğrenmek için ideal içerik listesi başlığı altında çok özel bir liste sunuluyor ve tek bir tık ile seçimlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Türkiye kataloğuna baktığımızda ise henüz her dilde içeriğe sahip olmadığını görebiliyoruz ancak taleplere bağlı olarak bu konudaki eksikliklerini de en kısa süre içerisinde gidereceklerini düşünüyoruz. Bilinmeyen kelimelerin çevirisi gelenekselin dışında daha modern bir şekilde yapılıyor ve gerçek manada dil öğrenmek isteyenler için muazzam bir fırsat olduğunu da belirtmekte fayda var.

Eklentiyi indirdikten sonra uygulama ile bağlantı kuruluyor ve sizler de tek bir tık ile işlem yapabiliyorsunuz. Arama motorlarınıza “Language Learning with Netflix” yazarak download işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra gerekli yönlendirmeler yapılıyor ve video desteği ile de nasıl ilerlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Dizi ya da film izleyerek dil öğrenmek tahmin ettiğinizden çok daha keyifli ve Netflix’in bu tür bir avantaj sunuyor olması da gerçekten takdir edilecek bir durumdur.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu