Sinema

Netflix Açılmıyor!

Son dönemde en çok ziyaret ettiğimiz ve kullandığımız platformlardan bir tanesi olan Netflix, zaman zaman hata verebiliyor ve Netflix açılmıyor sorunu ile karşılaşabiliyoruz. Neler yapabiliriz ve bu sorunu nasıl giderebiliriz konusunu ele alacağız ve doğru çözümler üretmeyi deneyeceğiz.

Tarayıcı Verilerinin temizlenmesi

Bilgisayar üzerinden giriş yapıyorsanız eğer tarayıcı verilerini temizlemeniz işe yarayacaktır. ‘’chrome://settings/clearBrowserData’’ linki de Chrome kullanıcılarının işini biraz daha kolaylaştırıyor. Temizlik çalışması sonrası muhtemelen sorun ortadan kalkacak ve sizler de uygulamaya hatasız bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

Sosyal Medya Hesaplarını Kontrol Edin

Yeni bir dizi ya da devam eden dizinin yeni sezonu çıktığı gün uygulamada inanılmaz bir yoğunluk oluyor. La Casa de Papel’de bunu yaşamıştık ve çok sayıda insan aynı anda giriş yapmak istediğinizde bu durum kaçınılmaz hale geliyor. Yapılması gereken şey gayet basit ve platformun sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Konu hakkında hızlı bir şekilde açıklama yapılıyor ve sorunun ne zaman sona ereceği de aktarılıyor.

Eğer uygulamaya bağlı bir sorun var ise gerekli çalışmalar hızlı bir şekilde yapılarak yeniden aktif hale getiriliyor. Endişe edilecek bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

İnternet Bağlantınızı değiştirin

İnternet bağlantısı ile ilgili bir sorun olabilir ve bu durumda mobil veriyi kullanabilirsiniz. Bu deneyimleme sonucunda uygulanın açıldığını görüyorsanız eğer modemlerinize reset atabilirsiniz. Zaman zaman bu tür sorunlar yaşanabiliyor ve uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de budur.

Güncellemeleri Kontrol Edin!

Otomatik güncellemeler açık değilse eğer güncelleme yapmanız gerekebilir. Netflix zaman zaman uygulamayı geliştiriyor ve zaten bunun duyurusunu da yapıyorlar. Eğer eski sürümü kullanıyorsanız ne yazık ki hata alacaksınız. Hiç vakit kaybetmeden güncelleme yapabilir ve sizler de sorunsuz bir şekilde uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Netflix giriş sorunu yaşıyorsanız eğer yapabilecekleriniz şimdilik bu şekilde. Devam eden sorunlarda netflix çözüm ekibinden yardım alabilirsiniz. Eğer uygulamaya bağlı bir sorun var ise bu konuda ellerinden gelenin daha fazlasını yapıyor ve kısa süre içerisinde çözüm üretmeyi başarıyorlar. Bu konuda fazlasıyla profesyonel davrandıklarını da unutmamak gerekiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu