Oyun

Need For Speed No Limits

       Ünlü oyun firması EA GAMES 3 Kasım 2015 de Need For Speed serisinin yeni oyunu olacak olan Need For Speed No Limits i duyurdu. Android ve İOS telefonlar için mobil uygulaması çıkan oyunun ilk olarak Xbox One ve PS4 ler için ilk olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bilgisayarlar için olan versiyonunun ise 2016 yılının ikinci yarısında çıkabileceğini söyledi. Bundan önceki serilerinden daha iyi bir grafiğe ve senaryoya sahip olduğu söylenen oyun şimdiden Electronic Arts Need For Speed serisinin hayranlarını fazlası ile heyecanlandırdı. Sanırım oyunu sorunsuz oynayabilmek için şimdiden sistemlerinin eksiklerini tamamlayan ve bakımlar yapanlar elbette vardır. Oyun yine sokakta suçlular ile polisler arasında geçen çekişmeli bir kovalamaca serüveni. Sanırım Need For Speed oyuncularının da en çok sevdiği senaryo bu. Yoksa Most Wanted ve Hot Pursuid serileri bu kadar tutulmaz ve ikinci serileri gelmezdi.

Grafik konusunda ve senaryo konusunda kesinlikle tatmin edici bir geliştirme olacağı kanısında iken, araçlar üzerindeki modifikasyon ve değişiklik işlemlerinin ne kadar tatmin edici olacağı ya da araçlar üzerinde değişiklik yapılıp yapılamayacağı konusunda hiçbir fikir yok. Bu konuda büyük muallak söz konusu. NFS kullanıcılarının eminim nerede ise hepsi aracını istediği gibi kendi kullanım karakteristiklerine göre düzenlemek ve ayarlamak ister. İnternete sızan bazı röportajlarda;

“Hayranlar uzun zamandır detaylı bir özelleştirme istiyorlardı, dolayısıyla bunu yapmamız gerektiğini biliyorduk. Gerçekten bizlerde heyecanlıyız. Bu oyunda emin olun modifikasyon oyunun en iyi parçası. Modifiye gerçekçi ve tamamen gerçek araba kültürü üzerine olması için Speed Hunters ile birlikte çalışıyoruz ve gerçek alternatif yedek parçalar kullanıyoruz.” Şeklinde oldu.

Need For Speed No Limits indir

       Need For Speed No Limits Sistem gereksinimleri en çok merak edilen konuların başında geliyor. Ne yazık ki PC için gerekli sistem özellikleri konusunda hiçbir fikir yok. Tahmin etmek zor değil tabi ki de. Bu güne kadar çıkardığı tüm oyunlardan daha fazla sistem gereksinimi isteyeceği aşikâr. Çünkü oyunun içeriğine neredeyse bu güne kadar çıkardığı tüm oyunlardaki özellikler mevcut. Ek olarak uzun bir senaryo ve yüksek bir grafik özelliği. Android ve İos cihazlar için sürümleri mevcut demiştik. Peki, bu sürümleri nasıl edineceksiniz. Google Play Stor a girmeniz ya da Apple Stor a bakmanız yeterli olacaktır. Uygun bir ücret ile oyuna sahip olabilirsiniz. Size tavsiyem iyi bir grafik işlemci ve işlemciye sahip değilse telefonunuz uygulamaya para ödemeyin. Şüphesiz işlemcileri zorlayacak bir oyun olacaktır.

Oyun hakkında ve grafikler ya da telefonunuzun kaldırıp kaldırmayacağı hakkında bilgi edinmek için yorumları okuyabilirsiniz. Elektronic Arts Need For Speed No Limits serisinde kullanıcıları huzursuz eden bir uygulama yaptı ama. Bu uygulama ise her yarış arası birkaç dakika beklemenize sebep olacak eğer beklemek istemiyorsanız depoyu yani yakıtınızı doldurmanız gerekmekte. Bunun için para ödemelisiniz. Oyun genel anlamda kusursuz bir oyun.

 

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu