Mobil

Mükemmel Ekran Video Kaydedici Uygulamalar

Android kullanıcılarının faydalanabileceği çok özel uygulamalar var ve ekran video kaydedici uygulamalar başlığı altında bu uygulamalara detaylı bir şekilde göz atmaya çalışacağız. Tamamen ücretsiz olarak hizmet veren bu programlar sayesinde sizler de video kayıt işlemlerinizi çok daha sağlıklı ve çok daha profesyonel bir şekilde yerine getirebileceksiniz.

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu programlara ve yine programların sunduğu farklı avantajlara da hep birlikte göz atalım.

Az Screen

Android 5.0 ve üzeri sistemlerde sorunsuz bir şekilde hizmet veren bu programı sizler de download edebilir ve kullanıma başlayabilirsiniz. Süre sınırı belirtmiyor ve bu tür bir engelleme getirmiyor olması da bu programı popüler hale getiren en önemli unsurlardan bir tanesidir. Video kaydı için ücret ödemenize gerek yok ve yine kaydedeceğiniz videoların formatını da bu program sayesinde dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Kesip biçme işlemleri için de bu programdan yardım alabilirsiniz ve profesyonel bir video düzenleyicisi olmak adına en doğru uygulamalardan bir tanesidir.

Youtube Gaming

Ülkemizde hali hazırda aktif olmayan ancak apk şeklinde download edebileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi yeni dönemde Twitch yayıncılarının sayısı artmış durumda. Eğer sizler de oynadığınız oyunları canlı yayınlar ile birlikte daha kalabalık bir kitleye ulaştırmak isterseniz bu programdan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda oyunların ekran videosu kaydı şeklinde paylaşımında da büyük bir kolaylık sağlıyor. Ücretsiz olarak hizmet alabileceğiniz programı az önce de ifade ettiğimiz gibi apk şeklinde indirebiliyor ve kurulumu da manuel olarak yapıyorsunuz.

Oyun yayıncılarının en çok tercih ettiği video kaydedici programlardan bir tanesidir ve işlevselliği bakımından da sınıfının en iyisi olduğunu görebiliyoruz.

blank

Mobizen

Full hd video kaydı için tercih edebileceğiniz isimlerden bir tanesi de Mobizen olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama için ücret ödeme zorunluluğunuz yok ancak uygulama içi satın alma durumu söz konusu olabiliyor.

Ekran video kaydının yanı sıra dilerseniz ekranın yansımasını eş zamanlı olarak bilgisayarlarınıza taşıyabiliyorsunuz. Denem sürümü ile birlikte uygulamayı test edebilir ve daha detaylı fikir edinebilirsiniz. Kayıt işlemi esnasında format değişikliği yapmanıza da izin veriyor ve profesyoneller için gayet önemli bir unsur olduğunu düşünüyoruz.

Gameduck

Oynanış videosu ya da ekran video paylaşımları için en ideal seçimlerden bir tanesi olacaktır. Eğer yayın yapmak istiyor ve görüntü kalitesini önemsiyorsanız, bu programı indirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Çektiğiniz videoları ve aldığınız kayıtları tek bir tık ile farklı platformlarda paylaşmanıza da izin veriyor. Bununla birlikte Gameduck sosyal platformlarında da paylaşım yaparak takipçi kazanabilirsiniz. Program için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ve mağazalardan tek bir tık ile indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen programlar, en çok indirilen programların yanı sıra yine kullanıcılar tarafından olumlu yorumlanan ve tavsiye edilen programlar olarak karşımıza çıkıyor. Mağazaları ziyaret ettiğiniz takdirde ekran video kaydedici uygulamaların sayıca bir hayli fazla olduğunu sizler de göreceksiniz.

Yapacağınız seçimlerde, ne tür bir fayda sağlayacağınız da yine en önemli unsurlardan bir tanesidir. Kullanımı gayet kolay olan bu programlar ile birlikte kaydetme işleminin yanı sıra anlık yayınlara da imza atabiliyor ve gerçek bir yayıncı gibi ilerleme şansı elde ediyorsunuz.

Ekran Video Kaydedici Uygulamaların büyük bir kısmı ücretsiz ancak ek paketler satın almak adına uygulama içi alış verişleri tercih edebilir ve işlemlerinizi yine uygulama aracılığı ile daha sağlıklı bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu