Oyun

Mortal Kombat Karakterleri

Mortal Kombat, oyun dünyasını kasıp kavuran ve hali hazırda milyonlarca insan tarafından oynanan oyunlardan bir tanesidir. Dilerseniz bu oyun içerisindeki karakterleri hep birlikte inceleyelim ve sizleri de bilgi sahibi yapalım. Mortal kombat karakterleri hakkında fikir elde etmeniz tabii ki önemli ve bu sayede hangi karakter ile devam edeceğinizi de daha kısa süre içerisinde belirleyebileceksiniz.

Shao Kahn

Triology’de karşımıza çıkan bu karakter, kısa mesafede rakiplerine muazzam bir omuz saldırısı ile büyük zararlar verebiliyor. En güçlü darbelerinden biri ise yumruk ve tekme darbeleridir. Dış dünyada yaşayan bir canlı olarak resmedilen ve karşımıza çıkartılan bu karakter, birçok Mortal Kombat tutkununun da en çok tercih ettiği karakterler arasında yer alıyor.

Verdiği hasarın yanı sıra güçlü bir vücut yapısına sahip olduğu için zarar görmesi de daha zor oluyor. Shao Kahn, oyuna yeni başlayacak olanlar için gayet ideal bir tercih olacaktır.

Noob-Saibot

Gölge karakterlerden bir tanesi olan Saibot, Sub Zero’nun öldükten sonra hayata gönderilen simülasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Artık dondurma özelliği yok ancak eliyle gönderdiği büyü sayesinde rakibini felç ediyor ve hatta oyuna yeni başlayanların daha hızlı hareket etmek adına tercih ettikleri ilk karakter oluyor.

Büyü gücü ile birlikte rakibinizi anlık olarak hareketsiz hale getiriyorsunuz ve bu esnada yapacağınız hamleler ile birlikte onu öldürebilirsiniz. Bu karakterin aynı zamanda çok güçlü silahlar ile donatıldığını da hatırlatmak gerekiyor.

mortal-kombat-karakterleri

Goro

Yarı Boss olarak lanse edilen ve bunu da fazlasıyla hak eden karakterlerden bir tanesidir. Görsel olarak da çok ilginç bir karakter ve emin olun bir hayli güçlü. 4 kollu olması, onu yakın mesafede yenilmez hale getiriyor ve eğer sizler de yakın mesafe dövüşlü tercih ediyorsanız bu karakteri seçebilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz. Mensup olduğu ırkın tüm özelliklerini barındırıyor ve iyi bir oyuncu iseniz bu karakter ile oyunu takılmadan tamamlayabilirsiniz.

Sub Zero

Dondurmak onun işi ve bu sayede karşı tarafı anlık hareketsiz kılıyor ve dilediği gibi hamle yapabiliyor. Kombo ve fatality konusunda kendinize güveniyorsanız eğer bu karakteri tercih etmeniz kesinlikle çok daha doğru olacaktır. Aslında Mortal Kombat oyununun en efsane karakterlerinden bir tanesi ve görsel olarak da psikolojik bir baskı yaratıyor. Oyuna yeni başlayanların yanı sıra sadık Mortal Kombat oyuncularının da vazgeçilmez tercihlerinden bir tanesidir.

Scorpion

Onu çok iyi tanıyorsunuz ve artık efsane haline gelmiş isimlerden biri olduğunu da çok iyi biliyoruz. Ölü bir karakter olduğunu biliyor muydunuz? Çok ilginç bir hikayesi var ve aslında onu güçlü hale getiren detaylardan bir tanesi de sahip olduğu bu hikayedir. Mortal Kombat oyuncuları için efsane halini almış olan bu karakter, aynı zamanda en güçlü isimlerden bir tanesidir. Fatality konusunda bir tık daha önde ve bunu en iyi yapan karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Jax

Sonya ile benzer bir tarafı var ve o da polis olarak karşımıza çıkıyor. Metal alaşımlı kolları ile en güçlü karakterlerden biri ve dikkat çekici bir görüntüye sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor. Ölümcül yumrukları ise onun en büyük özelliklerinden bir tanesidir. Eğer yakın dövüşü tercih ediyorsanız bu karakter en doğru seçimlerden biri olacak ve sizi oyunun sonuna götürecektir. Kollarını en iyi kullanan karakterlerden biri ve bu onun en büyük artısıdır.

Tüm Mortal Kombat Karakterleri

Liu Kang

Johnny Cage

Kano

Raiden

Scorpion

Sonya Blade

Sub-Zero

Goro

Shang Tsung

Reptile

Baraka

Jax

Kitana

Kung Lao

Mileena

Kintaro

Shao Kahn

Jade

Noob Saibot

Smoke

Cyrax

Sektor

Kabal

Nightwolf

Sindel

Sheeva

Stryker

Motaro

Ermac

Rain

Chameleon

Khameleon

Fujin

Jarek

Kai

Reiko

Tanya

Quan Chi

Shinnok

Meat

Blaze

Bo’ Rai Cho

Drahmin

Frost

Hsu Hao

Kenshi

Li Mei

Mavado

Mokap

Moloch

Nitara

Sareena

Ashrah

Dairou

Darrius

Havik

Hotaru

Kira

Kobra

Onaga

Shujinko

Daegon

Taven

Skarlet

Cyber Sub-Zero

Cassie Cage

D’Vorah

Erron Black

Ferra/Torr

Jacqui Briggs

Kotal Kahn

Kung Jin

Takeda

Tremor

Tri-Borg

Mortal Kombat, zamanında dünyanın en popüler oyunları arsında yer almaktaydı ve hayranları hala unutmamaktadır. Yukarıda Mortal Kombat karakterlerini sizler için bir araya getirdik.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu