Oyun

PES mi, Fifa mı?

 

Pek çok oyun konsolu bağımlısının arasında tartıştığı ve fanlarının ayrı olduğu iki oyun türünü sizler için tartışmaya sunuyoruz.

Oyun dünyasında birbiri ile karşılaştırılan birçok isimler vardır. Bunların arasında rekabeti dillere destan olacak ikili  şüphesiz PES ve FIFA’dır. Bir yandan PES, bir diğer yandan da Fifa. Her birinin kendince farklı özellikleri var ve ikisinin de fanı fazlası ile yüksek. Açıkçası PES’in 2014 ve 2015 sürüm oyunları hiç tutmadı. Hala pek çok kişi 2013 oynuyor ve 2014 – 2015’e rağbet etmiyor. Bunun yanı sıra Fifa’nın 2015 modeli pek çok kişi tarafından sevildi ve ilgi gördü, Fifa 2015 bir adım önde diyebiliriz. Bunun beraberinde de görülen ilgi sayesinde artık rekabeti yavaşça Fifa’nın ele aldığını görmek mümkün.

Fifa ve PES arasında ki en büyük farkta tuş takım fonksiyonları. Özellikle PES oyununa alışmış birisi için Fifa’ya geçiş yapmak oldukça güç! Aynı durum Fifa’ya alışmış biri için de geçerlidir. Zaman zaman araların da inişli çıkışlı rekabet olsa da, ikisi de kafa kafaya fan sayısına sahip !

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu