Mobil

Mobil Alanda Oy Kullanımı Aktif Olabilir!

Genel seçimlere çok az bir süreç kaldı ve artık pek çok kişiyi sandığa götürmek oldukça zor! Bunun nedeni de kimse gelip oy kullanmak istemiyor ve Türkiye’nin %40’lık bir kesimi sandıklara gitmediğinden sebep geçersiz oy sayılarak, iktidara yakın olan kesime bu oylar aktarılıyor! Buna bir çözüm üretmek isteyen diğer parti adayları, mobil uygulama ile beraber oy kullanımı yapılması gerektiğini duyurdu ve uzakta olanların bu sistemle beraber oy kullanmalarını geçerli kıldı!

Akıllı telefonların özellikle bu kadar revaçta olduğu bir dönemde iken, artık mobil uygulamalar ile oy kullanabilme özelliği fazlası ile çekici geleceği gibi, mantıklı bir dönem içerisinde kendimizi bulabileceğiz! Referandum, genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi sistemlerinin bu ölçü de olacağını bildiren HAVELSAN Müdürü Eray Kılıç, “sistem için uzun dönemdir çalışmalar yapıyoruz ve yakın zaman da çalışmalar son bulacak” açıklamalarını yaptı.

Mobil Alanda Oy Kullanımı Aktif Olabilir

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu