Mobil

Mobil Alanda Google Plus Ne Kadar Kullanılıyor?

Google Plus bugün en çok kullanılan sosyal paylaşım siteleri arasındadır. Google’ın bir çıkarttığı bir ürün olan Plus’ta fotoğraf paylaşımı, anlık durum paylaşımı, video paylaşımı yapılabilir. Durum paylaşımında karakter sınırlaması yoktur. Bu yüzden site bir blog gibi de kullanılabilir. Üründen hesap alabilmek için bir Gmail hesabı almak yeterlidir. Aynı zamanda bir plus hesabı, Youtube hesabı almak anlamına da geliyor. Bu şekilde birçok kimse Youtube adlı video paylaşımı sitesinden hesap almak zorunda kalmadan faydalanabiliyor.

Birçok dili destekleyen servisin aynı zamanda Türkçe desteği de bulunmaktadır. Google bu hizmeti 28 Haziran 2011 tarihinde başlatmıştır. Toplam kullanıcısının 1,5 milyarı geçen bu sosyal ağın aktif kullanıcı sayısının bu kadar olduğuna inanılmıyor. Çünkü Google, her hesap alana otomatik olarak bir Google Plus hesabı da yaratıyor. Bu konuda Ars Technica’nın verileri de bunu doğrular niteliktedir. Bu hizmete plus.google.com adresinden ulaşılabilir

Google Plus’ın Tarihi

Google Plus, Google Buzz’ın yerine geçmiş olan bir uygulamadır. 28 Haziran 2011’de Google, Buzz hizmetini tamamen durdurmuş ve bu yeni ürününe yer vermiştir. Google Buzz’ın telif hakları dolayısıyla birçok kez mahkemeye verilmesi bunda başlıca etken olmuştur. Yeni ürün ortaya çıkarılırken de telif hakları konusunda daha titiz davranılmıştır. Yine bir Google hizmeti olan Orkut da bunun yanı sıra Google Friends Connect hizmeti de sonlandırılmıştır.

Bu hizmetin açılmasıyla birçok kişi de bu hizmete üye olmuştur ancak ilk hizmete sunulduğu zamanlarda üye olanlara nazaran çok az kişi bu hizmette zaman geçirmeye başlamıştır. Yine 2011 yılı içerisinde uygulamaları yapılan Google hizmeti, birçok kişi tarafından indirilmiş ve en çok kullanılan mobil uygulama haline gelmiştir. Haziran 2011’de iOS mağazalarında en çok indirilen uygulama olan Google Plus, Facebook ve Twitter’dan çok daha hızlı bir büyüme yaşamıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu