Bilim

Medya Oynatıcı hakkında Herşey

Medya Oynatıcılar Hakkında Herşey

Kısa zaman önce DVD oynatıcılar çok yaygındı. Günümüzde ise bunların yerini medya oynatıcılar aldı. Akıllı televizyonların birçoğu medya oynatma fonksiyonlarına sahip olsa da, Video arşivi yapanların hala gözde cihazları durumunda.

Medya oynatıcılar hakkındaki bilgiler, özellikleri ve fonksiyonları yazımızda olan medya oynatıcılara göz atıyoruz.

Temelinde video oynatma özelliği bulunan bu cihazlar, harici disk bağlanabilme, internete bağlanma, müzik dosyalarını çalabilme ve fotoğraf gösterimi gibi birçok özelliklerine sahiptirler. Bazı Medya oynatıcı cihazlar üzerinde sabit disk de bulunmaktadır. Sabit disk bulunmayanlar ise USB disk ya da belleklerdeki içerikleri gösterebilir. DivX, JPEG,  MKV, MP3 ve benzeri formatları destekliyor.

Sosyal ağlara bağlanabilirsiniz.

Ayrıca internete de bağlanabilen bu cihazların bir kısmı kablosuz ağ desteğine de sahiptir. YouTube, Facebook, Twitter gibi birçok Sosyal ağlara ve video paylaşım sitelerine bağlanabiliyor. Televizyon üzerinden internetteki içeriklere de bağlanabiliyorsunuz.

Kullanmakta olduğunuz televizyon eski nesil ise bu cihazlar tam size göre. Medya oynatıcılar kolay kullanımları, uygun fiyatları ve gelişmiş özellikleriyle dikkat çekici ürünlerdir. Bir çoğu benzer özelliklere sahip olan medya oynatıcılar özelliklerine göre 150 TL den başlıyor.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu