Diğer

MacBook Serisinde Uygulama Silme Nasıl Yapılır?

Bilgisayar teknolojileri arasında en çok kullanılan seriler arasında Apple’ın ürettiği MacBook serisi de yer alıyor. Özellikle geliştiriciler tarafından tercih edilen bilgisayar olarak bilinen MacBook serisi bilgisayarların bu kadar çok tercih edilmesinin nedenleri arasında en önde gösterilenlerinden birisinin bilgisayarlarda yer alan Apple’a özgü işletim istemi olduğunu da söyleyebiliriz.

Zira tıpkı akıllı telefonları için kullandığı iOS işletim sisteminde olduğu gibi MacBook bilgisayarlarında da yine kendi geliştirdiği işletim sistemi olan OSX işletim sistemini kullanıyor. Haliyle bu işletim sistemiyle beraber MacBook serisinin Windows bilgisayarlarına göre kullanımlarının biraz daha farklı olduğunu da söylemek gerekiyor. MacBook serisinde kullanım farklarına neden olan özelliklerden birisi de uygulama silme özelliği. MacBook üzerinden uygulama nasıl silinir bakalım.

  • Genel olarak Windows işletim sistemlerinde her hangi bir uygulamayı silmek istediğiniz de uygulamanın “uninstall” özelliğini kullanarak ya da doğrudan bilgisayara üzerinden ekle kaldır özelliğini kullanarak uygulama kaldırma işlemi yapabiliyorsunuz.

mavericks_dock_trash

  • Fakat bu işlem MacBook serisinde biraz daha farklı. Aslında MacBook serisinde işlemin daha da kolaylaştırıldığını da söylemek gerekiyor. Zira bu noktada yapmanız gereken öncelikler uygulamanın kısa yolunu bulmak. Ardından uygulamanın kısa yolu doğrudan ana ekranda bulunan çöp kutusuna taşımanız gerekiyor. Uygulama kaldırma onayı geldiğinde de onay verdikten sonra uygulama otomatik olarak kaldırılıyor. Kısacası bu şekilde tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi MacBook bilgisayarlarda da kolayca uygulama silmek mümkün oluyor. Bunun dışında silinen uygulamaların çöp kutusuna taşındığını da belirtelim. Çöp kutusunu boşalttığınızda uygulamalarınızı tam olarak da silmiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu