Sinema

Luke Cage 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Netflix’in geçtiğimiz sezona damgasını vuran yeni dizisi Luke Cage 2. sezonda’da tam gaz devam ediyor. Marvel ile yaptığı anlaşmayı uzatacağı ve yeni dizi anlaşmaları da olacağı aşikâr. 30 Eylül 2016 başlarında yayınlanan ilk sezonu ile muhteşem bir iz bırakan Luke Cage 2. sezon ne zaman başlayacak soruları da şimdiden konuşulmaya başlandı.

Geçtiğimiz sezonu 13 bölüm ile tamamlayan dizi toplamda 500 dakika izlenime denk gelmektedir. Netflix ailesini sevince boğan bu olay 2. sezonunda geleceğinin habercisidir. Dünyaca ünlü film ve dizi veri servisi olan imdb’den de 8,8 gibi şahane bir puan ile kapanış yapmıştır.

Luke Cage Dizi Konusu

Klasik bir süper kahraman dizisinden oldukça farklı yönleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış Luke Cage dizisinin konusu ise; Carl Lucas, tamamen yanlış bi anlaşılma sonucunda hapise girecektir. Hapis hayatında geçirdiği günlerde işkence, zorbalık ve türlü darbelere maruz kalır. Belli bir süre sonra adamımız üzerinde değişik deneyler yapılmasına istemese de izin verecektir. Bu sayede Luke Cage oldukça farklı yetenekler kazanacaktır. Deneyler sonucunda kazandığı en büyük özellik darbelere, ısıya karşı dayanıklı aynı zamanda da hızla iyileşebilmesidir. Luke artık bir süper kahraman olmuştur. Fakat bu yeteneklerini kullanarak ne kadar yaşamak istemese de günün sonunda bela onu kendisine doğru çekecektir.

luke-cage-2-sezon-ne-zaman

Luke Cage 2. Sezon Başlangıç Tarihi

Başrollerini Mike Colter, Mahershala Ali ve Simone Missick’in paylaştığı Luke Cage 2. sezon onayını almak üzeredir. Fantastik ve aksiyon türünde Marvel ve Netflix dizisi olan Luke Cage ilk sezonda büyük bir ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda Daredevil’in kardeş dizisi olarak da tabir edilmektedir. Kim bilir ilerleyen bölümlerde ikiliyi aynı karede görme şansı da yakalayabiliriz. Dizi henüz onay aşamasındadır ve 2. Sezon çıkış tarihi belli olmasa da ekiplerimiz tarafından yapılan araştırmalara göre tahmini çıkış tarihi 01 Ekim 2017 olarak tahmin edilmektedir.

Dizinin Başrol Oyuncusu Mike Colter

26 Ağıstos 1976 Abd’de dünyaya gelmiştir. 1999 yıllarında ise Güney Caroline Üniveristesi tiyatro bölümünü yüksek derece ile bitirmiştir. Usta aktör’ün en yüksek profilli filmi ise 2004 yılında vizyona giren Milyon dolarlık bebek filmdir. Bunu takiben 2005 yılında Brooklyn Lobster, 2007 yılında Jamal karakteri ile And Then Came Love filminde ve 2012 yılında Men In Black 3 filminde rol alarak kendini dünya sinemasına tanıtmıştır. Son olarak da 2016 yılına damgasına vuran Marvel süper kahraman dizisi Luke Cage ile sevenleri ile buluşmuştur.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu