Oyun

Lol’de İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

League of Legends oyununda isim değişikliği yapmak, değişiklik yapmak istediğiniz ismin hangi isim olduğuna göre değişmektedir. Kullanıcı adı ve sihirdar adı değişiklikleri farklı şekilde yapılmaktadır. Lol oyununda kullanıcı adı olarak bahsettiğimiz şey, oyun hesabınıza giriş yapmak için şifrenizle birlikte kullandığınız isimdir. Sihirdar adı olarak bahsedilen isim ise oyun içerisinde anıldığınız isimdir. League of Legends oyununda kullanıcılar Sihirdar olarak anılmaktadır. Yani Lol’de isim değiştirme yapmak için öncelikle değiştirmek istediğiniz ismin hangisi olduğunu belirlemeniz gerekmektedir.

League of Legends Kullanıcı Değiştirme

Lol oyunu kullanıcı adı değişikliği yapılmasına, sistem izin vermemektedir. Yani sisteme üye olurken belirlediğiniz kullanıcı ismi, platforma girişlerinizde değiştirilmeksizin kullanılmak zorundadır. Bununla birlikte elbette şifre değişikliği yapmanız mümkündür. Kullanıcı isminizi sadece girişlerde ve sistem içerisinde kendiniz görüntüleyebilmektesiniz. Eğer oyun sırasında gözüken isminizi değiştirmek istiyorsanız, kullanıcı isminizi değil sihirdar adınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Lol’de isim değişikliklerine izin verilen kısım da işte bu sihirdar adıdır.

blank

League of Legends Sihirdar Adı Değiştirme

Lol’de sihirdar ismi değişikliği için öncelikle sisteme kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra “Hesap” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Burada isim değişikliği seçeneği bulunmaktadır. İsim değişikliğini aldıktan sonra sihirdar isminizi değiştirebileceğiniz ekran açılmaktadır. Sihirdar isim değişikliği konusunda bilmeniz gerekenler şunlardır:

  • Öncelikle almak istediğiniz ismin uygunsuz olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer uygunsuz bir isim kullanırsanız sistem bunu tespit etmekte veya kullanıcılar isminizi rapor etmektedir. Bu durumda sistem isminizi değiştirmektedir.
  • İsim değişikliği, oyun içerisinde karşılıksız sunulan bir hizmet değildir. RP üzerinden bedeli alınmaktadır.
  • İçerisinde “Riot” geçen kullanıcı adı oluşturulması yasaktır.
  • İsim değişikliklerini 3 ila 16 karakter sınırı içerisinde yapmanız gerekmektedir.
  • Lol’de isim değiştirme yaparken kişisel bilgilerinizin sihirdar adınızın içerisinde yer alması yasaktır. Böyle durumlarda yine sistem tarafından isim değişikliği yaptırımı uygulanabilmektedir.

Lol İsim Değiştirme Kaç RP

League of Legends ad değişikliği RP üzerinden hesaplanan bir bedel karşılığında yapılmaktadır. İsim değişikliği bedelsiz olarak sunulan bir hizmet değildir. İsim değişikliği satın alabilmek için ödemeniz gereken bedeller şu şekilde belirlenmiştir:

  • İsim değiştirme işlemi için 1300 RP talep edilmektedir.
  • 900 MÖ sahipleri de isim değiştirme paketi satın alabilmektedir.

League of Legends Ücretsiz Ad Değiştirme

Lol oyununda ücretsiz sihirdar ismi değişikliği yapmak gibi bir hizmet şu an için sunulmamaktadır. Fakat Lol’de isim değiştirme işlemini ücretsiz yapmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak denenebilecek ilk yöntem kendinizi raporlatmanızdır. Eğer kullanıcı isminizde gerçekten uygunsuz ve utanç verici bir durum varsa isim değişikliği yapmak için arkadaşlarınızdan raporlama isteyebilirsiniz. Fakat eğer isminiz uygunsuz değilse bu ihtimal pek sonuç vermemektedir.
  • Bunun dışında deneyebileceğiniz diğer seçenek ise hediye RP talep etmektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu