Oyun

Lol Açılmıyor!

Lol oyuncularının sorunları ile yakından ilgilenmeye devam ediyoruz. Lol açılmıyor sorunu için de birden fazla çözüm önerisi hazırladık. Dilerseniz hep birlikte göz atalım ve yine sorunu birlikte çözmeye çalışalım.

Lol Açılmıyor Sorunu Çözümü

Windows sürümünün güncel olup olmadığını kontrol etmenizi rica ediyoruz. Eğer sürüm güncel değilse oyunun açılması gayet normal ve öncelikli olarak bu sorunu çözmeniz gerekiyor. Güncelleme yaptığınız takdirde oyuna da giriş yapabileceksiniz.

Güvenlik duvarı etkin mi? Eğer etkin ise devre dışı bırakın ve hemen ardından 2099 portu açtıktan sonra Lolclient.exe adlı dosyayı kullanarak güvenli uygulama haline getirin. Forumlarda bu yöntemin kesinlikle işe yaradığı ifade ediliyor ve denemekte fayda var diye düşünüyoruz.

lol-acilmiyor

Connect Replay Hatası

Güvenlik duvarını kapatın ve hemen ardından temp ve internet temp dosyalarını silsin. Merak etmeyin oyuna ya da kullanıcı bilgilerine zarar verecek bir işlem değildir.

İnternet tarayıcısına giriş yaptıktan hemen sonra çevrimdışı çalış seçeneğine onay verin ve aktif hale getirin.

Virüs programı kullanıyorsanız ve farklı bir güvenlik durumu aktif edilme eylemi söz konusu ise tamamını iptal edip devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bu adımları eksiksiz yerine getirdiğiniz takdirde muhtemelen sorunu da çözmüş olacaksınız.

Server Meşgul Oyun Açılmıyor!

Explorer 8’i kurun ve çevrimdışı çalış seçeneğini kullanın.

Hemen ardından araçlar-internet seçenekleri-bağlantılar ve son olarak yerel ağ ayarları adımlarını takip ederek ayarları otomatik olarak algıla seçeneğini aktif edin.

Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde uyguladıktan sonra tamam butonuna basın ve onay verin.

Son bir adım kaldı. Tarayıcınızı açın ve araçlar-internet seçenekleri- gelişmiş ve gelişmiş ayarları geri yükle yolunu takip ederek onay verin.

Lol açılmıyor sorununu yüksek ihtimalle ortadan kaldırmış olacaksınız. Oyunu giriş yapabilirsiniz ve birçok farklı forumda yer alan çözüm yöntemleri de bu şekildedir. Dünyayı kasıp kavuran bu keyifli oyun, bazı zamanlar sorun yaşatabiliyor ancak endişe etmenize gerek yok çünkü her sorunun bir çözümü mutlaka vardır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu