Mobil

LG Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Cep telefonları döneminde eski tip telefonlarla beraber rehber yedekleme işlemi de oldukça zor bir işlem olarak gösteriliyordu. Özellikle Sim kart hafızasının dolması durumlarında ne yazık ki kullanıcıların eski numaralarını başka bir taşınabilir SD karta geçirmeleri ya da telefon hafızasına kayıt altına almaları oldukça zor bir işlem olarak dikkat çekiyordu.

Fakat bu durumun son güncelerde baştan sona değiştiğini de söylemek gerekiyor. Akıllı telefonlar ve akıllı telefonlarla beraber gelen işletim sistemleri sayesinde artık rehber yedekleme işlemi de oldukça kolaylaşmaya başladı. Tabi bu durum bazı akıllı telefonlarda çok daha işlevsel olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu akıllı telefonlardan birisi de G serisi ile beraber sektörde yer almaya başlayan LG akıllı telefonları. Kullanım olarak kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar arasından en çok dikkat çekenlerinden birinin de rehber yedekleme işlemi olduğunu söyleyebileceğimiz LG akıllı telefonlarda, Android işletim sistemi sayesinde sadece birkaç küçük işlemle beraber rehber yedekleme işlemini de gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken işlemler neler? Yakından inceleyelim.

LG Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

  • LG akıllı telefonlarda rehber yedekleme işlemi için yapacağınız işlemlere öncelikle rehberi açmak ile başlamanız gerekiyor. Rehber bölümüne girdikten sonra ise rehber bölümüyle ilgili ayarları da görüntüleyebilmek için telefondan menü tuşuna basmanız gerekmekte. Menü tuşuna bastığınızda rehber ile ilgili ayar seçenekleri karşınıza gelecektir.

rehber-yedekleme

  • Buradan yapmanız gereken işlem ise “içe/dışa aktar” seçeneğine basmak olacaktır. Bu sekmeye girdiğinizde de karşınıza yeni bir ayar menüsü gelecek. Karşınıza gelen bu ayar menüsü üzerinden ise rehber yedekleme işlemini nasıl yapmak istiyorsanız o seçeneği seçmeniz gerekiyor. Bu noktada ister “SD karta taşıma” ister telefon içerisine yedekleme gibi seçimler yaparak rehberinizin yedeklenmesini de sağlayabilirsiniz. LG Rehber Yedekleme hakkında sorularınızı aşağıdan bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Merhaba lg g4 telefonumda telefonun hafızasında 378 kayıt var ve sim kart hafızasıda dolu.ben telefonum yavasladıgı için format atmak istiyorum ama telefonumun hafızasındakı rehber kayıtlarını nasıl yedeklerım yada şöyle sorayım lg backup ile sadece kişisel verılerımı yedekleyıp bilgisayarıma yedek dosyasını alıp format sonrası bu yedeği bilgisayardan telefonuma atsam veyahut lg pc süit ile sadece kişisel verılerımı yedekleyıp format sonrası bu kişisel verılerımı geri yuklesem olur mu?.Tesekkurler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu