Mobil

Lg G5 Parmak İzi Ayarları ve Nasıl Eklenir?

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği güvenlik yöntemlerinden bir tanesi de kesinlikle Parma izi tercihidir. Bu tercih ile birlikte sizler de telefonlarınızı daha yüksek koruma ile kullanabiliyor ve en azından dış dünyaya kapatabiliyorsunuz. Lg‘nin 2016 yılında piyasaya sunduğu G5 modelinde de bu özelliği kullanabilirsiniz. Dilerseniz Lg G5 parmak izi ayarları nasıl ve ne şekilde aktif hale getirebileceğinize hep birlikte göz atalım.

AyarlarParmak izleri ve güvenlikParmak izleri yolunu takip ederek sizler de menüye adım atabilirsiniz.
Parmak izi ekleyin butonuna tıklayarak sizler de kendi parmak izinizi ekleyebilir ve aktif hale getirebilirsiniz.
Bu arada parmak izinizi oluştururken gerekli yönlendirmeler yapılacaktır ve parmağınızı nasıl ve ne şekilde yerleştirmeniz gerektiği de simgesel olarak sizlere aktarılacaktır. Parmak izi alındı uyarısı ile birlikte işlem tamamlanıyor ve artık sizler de parmak izi teknolojisini telefonlarınızda kullanabiliyorsunuz.
Parmak izinizin alınması zaman zaman sıkıntılı olabilir çünkü doğru yerleşim yapılmadığı takdirde telefon bunu algılamakta zorlanabiliyor ve ne yazık ki parmak izinizi kabul etmiyor. Az önce de belirttiğimiz gibi gerekli yönlendirmeler en iyi şekilde yapılıyor ve bu yönlendirme sayesinde sizler de sorunu çözebiliyorsunuz.
Parmak izlerinizi tanımlatırken jelatin ya da koruyucu gibi ürünlerin olmadığına dikkat edin çünkü bu olay fazlasıyla hassas ve parmak izinizin tespit edilmesi de tahmin ettiğiniz kadar kolay olmuyor.

blank

Yukarıda bahsi geçen adımları sıralı bir şekilde takip ederek sizler de parmak izinizi oluşturabilir ve tanımını yaptırabilirsiniz. Son dönemdeki birçok akıllı telefonda bu özelliğin var olduğunu görebiliyoruz ve gerçekten kullanışlı bir seçenek olduğunu da görebiliyoruz. Kilit ekranını bu şekilde güvende tutmak çok daha profesyonelce olacaktır ve daha da önemlisi telefonlarınız çalındığında ya da herhangi bir şekilde ele geçirildiğinde tek bir işlem bile yapılamıyor ve telefonlarınızı sizden başka hiç kimse açamıyor. Üst düzey güvenlik önlemi ile birlikte koruma altına alabilir ve sizler de telefonlarınızı kendinize ait hale getirebilirsiniz. Parmak izi uygulaması teknolojinin bizlere sunduğu en önemli ayrıcalıklardan bir tanesidir. LG G5 Telefonlarda Parmak izi Ekleme konusunda soru ve görüşlerinizi aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu