BilgisayarMobil

Klavyede Olmayan Semboller Nelerdir?

Klavyede olmayan semboller için neler yapabileceğinizi öğrenmek isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer makalelere göz atabilirsiniz. Bu yazımızda doğrudan sembolleri paylaşacağız ve sizlere zengin bir yelpaze sunacağız.

Bilgisayarlarınız aracılığı ile çok sayıda sembol ve karaktere ulaşabiliyorsunuz. Bu aşamada zaman zaman klavyelerinizi kullanabilir ve bazı durumlarda ise karakter eşlem tablosuna ihtiyaç duyabilirsiniz. Klavyelerimiz elbette tüm sembolleri karşılamıyor ancak bazı kombinasyonlar doğrultusunda emin olun sizler de binlerce sembole erişim sağlama şansı elde edeceksiniz.

Ok İşaretleri ve Sembolleri

Klavye üzerinde yer alan ok işaretlerinin yanı sıra cihazınızın sakladığı ve sahip olduğu binlerce sembol olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bir metin hazırlarken ya da sunum yapacak olduğunuzda yana eğik oka ihtiyacınız olduğunda ne yazık ki klavyeleriniz yeterli gelmeyecektir. Editörlerimiz, bu sembolleri içeren bir tablo hazırladı ve bu tablo sayesinde sizler de tüm ok işaretlerine kopyala yapıştır yöntemi ile birlikte saniyeler içerisinde erişim sağlayacak ve fayda elde edeceksiniz. Farklı bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor ve doğrudan sitemizden alarak ilgili metne ya da alana yapıştırmanız yeterli olacaktır.

↕ ↖ ↗ ↘ ↙ ↚ ↛ ↜ ↝ ↞ ↟ ↠ ↡ ↢ ↣ ↤ ↥ ↦ ↧ ↨ ↩ ↪ ↫ ↬ ↭ ↮ ↯ ↰ ↱ ↲ ↳ ↴ ↶ ↷ ↸ ↹ ↺ ↻ ↼ ↽ ↾ ↿ ⇀ ⇁ ⇂ ⇃ ⇄ ⇅ ⇆ ⇇ ⇈ ⇉ ⇊ ⇋ ⇌ ⇍ ⇎ ⇏ ⇕ ⇖ ⇗ ⇘ ⇙ ⇚ ⇛ ⇜ ⇝ ⇞ ⇟ ⇠ ⇡ ⇢ ⇣ ⇤ ⇥ ⇦ ⇧ ⇨ ⇩ ⇪ ⌅ ⌆ ⌤ ⏎ ▶ ☇ ☈ ☊ ☋ ☌ ☍ ➔ ➘ ➙ ➚ ➛ ➜ ➝ ➞ ➟ ➠ ➡ ➢ ➣ ➤ ➥ ➦ ➧ ➨ ➩ ➪ ➫ ➬ ➭ ➮ ➯ ➱ ➲ ➳ ➴ ➵ ➶ ➷ ➸ ➹ ➺ ➻ ➼ ➽ ➾ ⤴ ⤵ ↵ ↓ ↔ ← → ↑

Çeşitli Semboller

Yazımızın başında, cihazlarınızın ne kadar zengin bir içeriğe sahip olduğundan bahsettik. Tüm sembollerin küçük bir klavyede barındırılması elbette mümkün değil ve bu aşamada kodlar ve karakter eşlem tablosu devreye giriyor. Çok sayıda sembol var ve bu sembollere erişim sağlayabilmeniz için sizlere bir tablo hazırladık. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor ve doğrudan kopyala yapıştır ile birlikte sizler de sembolleri dilediğiniz an elde edebiliyorsunuz.

ღ ❣ ❤ ❥ ❦ ❧ ♣ ♦ ♥ ♠ ☚ ☛ ☜ ☝ ☞ ☟ ✌ ✍ ♔ ♕ ♖ ♗ ♘ ♙ ♚ ♛ ♜ ♝ ♞ ♟ ♩ ♪ ♫ ♬ ♭ ♮ ♯  ϟ ☀ ☁ ☂ ☃ ☄ ☉ ☼ ☽ ☾ ♁ ♨ ❄ ❅ ❆ ☠ ☤ ☥ ☦ ☧ ☨ ☩ ☪ ☫ ☬ ☮ ☭ ☯ ☸ ☽ ☾ ♕ ♚ ♛ ⌚ ⌛ ☊ ☎ ☏ ✁ ✂ ✃ ✄ ✆ ✇ ✈ ✉ ✍ ✎ ✏ ✐ ✑ ✒ ™ © ® ‰ § ¶  ⏎ ⇧ ⇪ ⌂ ⌘ ☢ ☣ ⌥ ⎋ ⌫  ᴴᴰ ♈ ♉ ♊ ♋ ♌ ♍ ♎ ♏ ♐ ♑ ♒ ♓ ♡ ♢ ♤ ♧ ♣ ♦ ♥ ♠

Sizlere sunduğumuz bu sembollerin klavye üzerinde yer almadığını da hatırlatmak isteriz ve oldukça ilginç semboller ile de karşı karşıya geleceksiniz.

Para Birimi Sembolleri

Bazı para birimlerine klavyeleriniz aracılığı ile ulaşabiliyorsunuz ancak daha geniş bir yelpazeye ulaşmak daha doğru ve daha sağlıklı olmaz mı? Amacımız da tam olarak budur ve klavyede olmayan para sembollerini de yine zengin bir tablo ile karşınıza çıkartmak istedik. Para birimlerine bu tablo üzerinden erişim sağlayabilecek ve daha da önemlisi kopyala yapıştır ile çekebileceksiniz.

₮ ৲ ৳ ௹ ฿ ៛ ₠ ₡ ₢

₣ ₤ ₥ ₦ ₧ ₨ ₩

₪ ₫ ₭ ₯ ₰ ₱ ₲ ₳ ₴

₵ ¥ ﷼ ¢ ¤ € ƒ £ ¥

Yıldız Sembolleri

Onlarca farklı yıldız türü var ve bunların bazıları Matematiksel işlemlerde kullanılırken bazıları da konu başlarına ekleme yapmak adına tercih ediliyor. Sizler de sunumlarınızda farklılıklara yer vermek ve yine bu sunumları semboller ile zenginleştirmek isterseniz eğer klavyede olmayan semboller tablosuna göz atabilirsiniz. Editörlerimiz bu tabloyu büyü bir hassasiyet ile hazırlıyor ve siz değerli bilgisayar kullanıcılarına sunmaya devam ediyorlar. İncelemelerinizi yaptığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacak ve bizimle aynı düşüncelere sahip olacaksınız.

★  ☆  ✡ ✦  ✧  ✩ ✪ ✫  ✬  ✭  ✮  ✯  ✰

 

 

Emoji Sembolleri

Klavyelerinizin üzerinde yer almayan tüm sembolleri, tablo halinde sizlere sunmaya devam ediyoruz. Emoji sembolleri de bunlardan bir tanesidir ve ihtiyaç duyduğunuz takdirde sizler de kopyala yapıştır yaparak bu sembolleri alabilirsiniz.

😄 😃 😊 ☺ 😉 😍 😘 😚 😜 😝 😳 😁 😔 😌 😒 😞 😣 😢 😂 😭 😪 😥 😰 😅 😓 😩 😫 😨 😱 😠 😡 😤 😖 😆 😋 😷 😎 😵 😲 😈 👿 😐 😶 😇 😏 👲 👳 👮 👷 💂 👶 👦 👧 👨 👩 👴 👵 👱 👼 👸 😺 😸 😻 😽 😼 🙀 😿 😹 😾 👹 👺 🙈 🙉 🙊 💀 👽 💩 🔥 ✨ 🌟 💫 💥 💢 💦 💧 💤 💨 👂 👀 👃 👅 👄 👍 👎 👌 👊 ✊ ✌ 👋 ✋ 👐 👆👇 👉 👈 🙌 🙏 ☝ 👏 💪 🚶 🏃 💃 👫 👪 💏 💑 👯 🙆 🙅 💁 🙋 💆 💇 💅 👰 🙎 🙍 🙇 🎩 👑 👒 👟 👞 👡 👠 👢 👕 👔 👚 👗 🎽 👖 👘 👙 💼 👜 👝 👛 👓 🎀 🌂 b💛 💙 💜 💚 ❤ 💔 💗 💓 💕 💖 💞 💘 b💌 💋 💍 💎 👤 💬 👣 🐶 🐺 🐱 🐭 🐹 🐰 🐸 🐯 🐨 🐽 🐮 🐗 🐵 b🐒 🐴 🐑 🐘 🐼 🐧 🐦 🐤 🐥 🐣 🐔 🐍 🐢 🐛 🐝 b🐜 🐞 🐌 🐙 🐚 🐠 🐟 🐬 🐳 🐎 🐲 🐡 🐫 🐩 🐾 💐 🌸 🌷 🍀 🌹 🌻 🌺 🍁 🍃 🍂 🌿 🌾 🍄 🌵 🌴 🌰 🌱 🌼 🌑 🌓🌔 🌕 🌛 🌙 🌏 🌋 🌌 🌠 ⭐ ☀ ⛅ ☁ ⚡ ☔ ❄ ⛄ 🌀 🌁 🌈 🌊 🎍 💝 🎎 🎒 🎓 🎏 🎆 🎇

Çok fazla sembol var ve yine farklı sektörlerde ihtiyaç duyacağınız bu sembolleri daha kolay elde edebilmeniz adına özel bir çalışmaya imza attık. Aldığımız yorumlar bizleri de memnun ediyor ve çalışmaya teşvik ediyor diyebiliriz.

Klavyede olmayan semboller tablosunu incelediğinizde bu tablonun ne kadar zengin ve geniş çapta olduğunu sizler de kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. Beklentilerinize yanıt verecek olan bu tablo üzerinden dilediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz ve bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmayacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu