Mobil

Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama Nasıl Yapılır?

Mesajlara yanıt vermek için kilit ekranını açmanıza gerek yok. Zaman kaybı yaşamamak adına cevaplama işlemini daha kolay ve daha hızlı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Kilit ekranında mesaj cevaplama başlığı altında bu konuya değinmeyi düşünüyoruz. Yapmanız gereken şey gayet basit ve açıklamalı bir anlatım ile bunu daha iyi anlayacaksınız.

Her mesaj geldiğinde kilit ekranını açmak ve cevap yazmak elbette biraz zahmetli. Ancak güvenlik seviyesini de güçlü tutmak gerekiyor ve kilit ekranına da her daim ihtiyacınız var. Merak etmeyin iphone kullanıcıları bu konuda bir hayli şanslı ve ekran kilidini açmadan da mesajlara cevap verebiliyorlar.

Telefon Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu eylemi nasıl ve ne şekilde yerine getirebileceğinize göz atalım.

  • Ayarlar-bildirimler adımlarını takip ederek ön izlemeleri göster seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Bu sayede bildirimler kilit ekranında da ön izlemeli şekilde karşınıza çıkacaktır. Her zaman seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.
  • Buradan uygulamayı da seçebiliyorsunuz. Eğer yalnızca whatsapp’tan gelen bildirimleri görüntülemek ve yanıtlamak isterseniz Whatsapp uygulamasının karşısındaki kutucuğa tik atmanız yeterli olacaktır.
  • Telefonlarınıza mesaj geldiği an mesaja basılı tutmanız ya da sola kaydırmanız yeterli olacaktır. Bu sayede sizler de bir tek tık ile kolay yanıt hizmeti alabileceksiniz. Artık kilit ekranını kaldırmanıza gerek yok ve büyük bir kolaylık sunduğunu da hatırlatmak gerekiyor.
  • Bu işlemi iptal etmek isterseniz eğer ön izlemeleri kaldırabilir ve eskiye dönebilirsiniz.

Kilit Ekranı

Iphone kullanıcıları için gerçek bir güvenlik önlemidir. Kilit ekranı olmadığı takdirde insanlar cep telefonlarınızı rahatlıkla inceleyebilir ve mesajlarınıza da ulaşabilirler. Kilit ekranı gerçek bir koruma planı sunuyor ve güvelik seviyesini de bir tık daha yukarıya taşıyor. Kilit ekranının en büyük handikaplarından biri ise bildirimleri göremiyor olmanızdır. Ancak sizlere bahsettiğimiz konuda bu eksi detayı ortadan kaldırmış oluyoruz.

Ön izlemeleri aktif hale getirdiğiniz takdirde kilit ekranını açmadan da işlem yapabiliyorsunuz ve şu an için birçok ıphone kullanıcısı bu yöntemi tercih ediyor. Kilit ekranını kaldırmadan ilgili mesajı ya da bildirimi görüntüleyebilir ve hatta dilerseniz cevap da verebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı yukarıdaki başlıkta anlattık ve adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde sizler de sonuç elde edebileceksiniz.

Nasıl İptal Ederim?

Ayarlar-bildirimleri adımlarını takip ediniz ve hemen ardından ön izlemeleri göster seçeneğinin karşısında yer alan kutucuktaki tiki kaldırınız. Artık ön izlemeler iptal edilmiş olacak ve bilirimler kilit ekranına ulaşmayacaktır. Dilediğiniz zaman aktif edebilir ve yine dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. bizim tavsiyemiz ise ön izlemeyi aktif kılmanızdır çünkü bu sayede herhangi bir mesaj geldiğinde kilit ekranını açmak zorunda kalmayacak ve daha da önemlisi vakit kaybı yaşamayacaksınız.

İptal etmek isterseniz de yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu arada yalnızca whatsapp uygulaması için değil, cihazlarınızdaki tüm uygulamalar için bu özelliği aktif edebiliyor ve dilediğiniz zaman da iptal edebiliyorsunuz. Bildirimleri görmek için sürekli ekran kilidini açmak ve zaman kaybı yaşamak pek de mantıklı değil. Hem güvenlik seviyesini düşürmemek hem de daha hızlı yanıt vermek adına ön izlemelerin açık olması daha sağlıklı ve mantıklı görünüyor.

Aslında bir nevi kullanım kolaylığı sunuluyor ve zaten iphone kullanıcılarının büyük bir kısmı da bu tür bir kullanımı tercih ediyor. Dilerseniz bu deneyimi sizler de yaşayabilir ve kullanım sonrası yorumlarınızı daha objektif bir şekilde yapabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu