Mobil

Kendi Cep Telefonu Numaranı Öğrenme

Yeni bir hat satın aldığımızda ya da numaramızı değiştirdiğimizde, ilgili numarayı kısa süre içerisinde ezberlemek zor olabiliyor. Bu tür durumlarda karşı tarafa çağrı atmayı tercih ediyoruz ve bu sayede kendi numaranı öğrenme eylemini de akılcı bir yolla gerçekleştirmiş oluyoruz. Bununla ilgili uygulayabileceğiniz farklı bir yöntem daha var ve bu yöntem ile birlikte numaranız tarafınıza iletiliyor.

Aynı şekilde kendi numarasını hafızasında tutamayan yaşlı kimselerin, sizinle numara paylaşmak istediklerinde de bahsedeceğimiz yöntem ile birlikte işlem yapabilirsiniz. Bunun için hattın takılı olduğu telefonu kullanmanız gerekiyor ve dilerseniz ilgili yöntemi de sizinle paylaşalım.

Kendi Numaramı Öğrenmek için Hangi Numarayı Tuşlamalıyım?

Telefonlarınızın arama ekranına gelerek sizler de *101#’yi tuşlayın ve arama yapın. USSD sorgusu saniyeler içerisinde yapılıyor ve numara bilgisi tarafınıza iletiliyor. Kendi numaranızı henüz bilmiyorsanız ya da karşı tarafın numarasını almak istiyorsanız az önce de belirttiğimiz gibi hat takılı iken bu işlemi yapmanız yeterli olacaktır.

Numara sorgulama servislerinden bir tanesidir ve bu işlem için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Hangi hattı kullanıyor olursanız olun bu tuşlama ile birlikte sizler de saniyeler içerisinde bilgi alabiliyorsunuz. Ezberlemeniz gereken kombinasyonlardan bir tanesidir ve ücretsiz olması da en önemli detay olarak karşımıza çıkıyor.

Kendi Numaranı Öğrenmek için Alternatif Yöntemler

Dahil olduğunuz operatörün çağrı merkezini arayarak da numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu talebiniz ile birlikte sizlere birtakım sorular sorulacaktır ve güvenlik adımlarını geçmeniz durumunda numaranız paylaşılıyor. İnsanlık hali, ezberleyememiş olabilirsiniz ya da yeni numaranızı hatırlamıyor da olabilirsiniz. Bu tür durumlarda karşı tarafa çağrı atmak ya da çağrı merkezi desteği almak gibi alternatifleri de tercih edebilirsiniz.

Çağrı merkezi tarafından sizlere birtakım sorular yöneltiliyor ve bu da hat sahibinin siz olup olmadığını tespit etmek adına gerekli bir işlemler bütünüdür. Güvenlik adımları sonrasında paylaşım yapılacak ve herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

blank

Sorgulama Servisi Ücretli mi?

Her cihazda aynı kombinasyon geçerlidir ve Turkcell hat sahibi de olsanız Türk Telekom kullanıcısı da olsanız bu kombinasyon ile birlikte sizler de kendi numaranızı saniyeler içerisinde öğrenebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu sorgulama işleminde herhangi bir ücret durumunun söz konusu olup olmadığıdır. Endişe etmenize gerek yok çünkü ücretsiz hizmet alacaksınız ve faturalarınıza yansıyacak herhangi bir tutar durumu söz konusu değildir.

Yaşlılar için de muazzam bir hizmet olduğunu düşünüyoruz ve bildiğiniz gibi onlar numara ezberleme konusunda daha fazla sıkıntı yaşıyorlar. Bu kombinasyon sayesinde bu sıkıntı da kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır. Numara ezberleme konusunda iyi değilseniz eğer bu yöntemi sizler de tercih edebilir ve saniyeler içerisinde numara bilgisine erişim sağlayabilirsiniz.

Tüm Operatörler için Geçerli

*101# kombinasyonu, herhangi bir firma tarafından sunulan özel bir servis hizmeti değildir. Az önce de dile getirdiğimiz gibi hangi operatörü kullanıyor olursanız olun sizler de bu hizmetten en iyi şekilde faydalanabiliyorsunuz. Arama kısmına *101# kare yazıp arama yaptığınız takdirde ussd kodu sorgulama süreci başlıyor ve kısa bir süre sonra kendi numaranızı ekranda görüntüleyebiliyorsunuz.

Hattınızı yeni almış olabilirsiniz ya da yaşadığınız anlık akıl tutulması nedeniyle numaralarınızı unutmuş da olabilirsiniz. Bu kombinasyon ile birlikte kendi numaranı öğrenmek çok kolay ve dilerseniz yazımızda bahsettiğimiz diğer alternatifleri de kullanabilirsiniz. Bu alternatiflerin en güzel kısmı ise herhangi bir ücrete karşılık gelmiyor olmalarıdır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

  1. Benim herhalde en çok başıma gelen hususlardan birisi. Şirket hattı sürekli değişiyor her seferinde birini çaldırmaktan daral gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu