Mobil

Güç Tasarrufu Modu ile Telefon Şarjınız Hiç Bitmesin

Akıllı telefonlar ile ilgili en büyük şikayetlerden bir tanesi de şarj problemidir ancak güç tasarrufu modu sayesinde sizler de şarj problemini ortadan kaldırabilir ve cihazlarınızı daha uzun süre aktif olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yerine getirmeniz gereken bazı detaylar var ve bu detaylardan hemen sonra güç tasarruf modu ile ilgili de bilgilendirme yapacağız.

Uzun Şarj Ömrü için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanmadığınız uygulamalar arka planda aktif olarak çalışıyor ve şarjınızı bitiriyor. Bunun farkında olmayabilirsiniz bu yüzden zaman zaman kontrol etmeniz ve kullanılmayan uygulamaları kapatmanız gerekiyor. Aksi takdirde şarjınız kısa süre içerisinde bitecektir.

Ekran parlaklığını yüksek seviyede tutmak da şarjınızı bitiren unsurlardan bir tanesidir ve olabildiğince az olmasına dikkat edin.

Wi-fi kullanımı her zaman için daha sağlıklı olacaktır çünkü hücresel veri şarjınızı amiyane tabirle sömürüyor.

Şarj bitiren detaylardan bir diğer ise titreşimlerdir. İhtiyacınız olmadığı takdirde titreşimi kapatın ve yalnızca sesi açık tutun. Bu sayede şarjınız daha uzun süre gidecek ve akıllı telefonlarınızı da aktif olarak kullanma şansı elde edeceksiniz.

Canlı duvar kağıtları ya da benzeri ekran kağıtları da şarjınızı bitirecek olan detaylardan bir tanesidir. Eğer çok fazla ihtiyacınız yoksa kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Pilinizin orijinal olduğundan emin olun. Yan sanayi batarya kullanıyorsanız eğer şarj konusunda yüzünüz gülmeyecektir. Piyasada satışı yapılan ve orijinal olarak lanse edilen pillerin büyük bir kısmı yan sanayi ürünlerdir ve ne yazık ki cihazlarınıza da büyük ölçüde zarar veriyor.

Orijinal şarj aleti kullanmaya özen gösterin çünkü yan sanayi şarj aletleri pillerinizi şokluyor ve hem bataryaya hem de telefonlarınıza büyük ölçüde zarar veriyor.

blank

Tüm bu detayları belirttikten sonra dilerseniz güç tasarruf modunu nasıl aktif hale getirebileceğinize de yine hep birlikte göz atalım. Çok fazla zamanım yok ve tek tek tüm adımları takip edemem diyorsanız eğer tek bir tık ile sizler de güç tasarruf modunu aktif hale getirebilir ve şarj süresini büyük ölçüde uzatabilirsiniz.

Güç Tasarruf Modu Nasıl Aktif edilir?

Telefonlarınızın hızlı erişim menüsüne giriş yapmak için ekranı yukarıdan aşağıya hafif bir şekilde kaydırın. Karşınıza kalabalık bir menü çıkacaktır ve eğer güç tasarruf modu ilk sayfada yer almıyorsa ikinci sayfaya göz atın. Pil sembolü ile gösterilen güç tasarruf modu simgesine bir kez tıkladığınız takdirde sembol yeşil renge dönüşecek ve aktif hale gelecektir.

Güç tasarruf modu ile birlikte ekran parlaklığınız düşürülüyor, gereksiz uygulamalar kapatılıyor ve bununla birlikte telefonunuz sessize alınıyor. Daha birçok detayı tek başına yerine getiren kolaylıklardan bir tanesidir. Telefonlarınızın şarj süresini uzatmak istiyorsanız eğer sizler de güç tasarruf modunu hemen şimdi aktif hale getirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu