Sinema

İzlenmesi Gereken Filmler

Klişe bir liste olabilir ancak henüz bahsedeceğimiz filmleri izlemeyenlerin var olduğunu da çok iyi biliyoruz. İzlenmesi gereken filmler başlığı altında kalabalık bir liste hazırladık ve sizler de bu liste aracılığı ile seçimlerinizi çok daha keyifli bir şekilde yapabileceksiniz.

Akıl Oyunları

“A Beautiful Mind” ismini birçok film sitesinde görüyor olmalısınız. Kült diye nitelendirebileceğimiz çok özel yapımlardan biri ve bunu fazlasıyla hak ediyor. Nobel ödüllü matematik profesörümüz John Nash, delilik ve dahilik sınırındaki ince çizgide gidip gelmektedir ve hayatının büyük bir kısmında gerçek bir şizofren olduğunun farkında bile değildir.

Ron Howard imzası taşıyan film, imdb listelerinde en üst sıralarda yer alıyor ve profesörün ilgi çekici hayatını gözler önüne seriyor. Henüz izlemediyseniz listelerinizde mutlaka yer almalıdır diye düşünüyoruz.

Sarmaşık

Yerli yapım filmlerden biri olan Sarmaşık, Tolga Karaçelik imzası taşıyor ve Nadir Saıbacak’ın muhteşem oyunculuğuna ev sahipliği yapıyor. Gemicilerin dikkat çekici hayatını en iyi şekilde beyaz perdeye yansıtan film, sayısız ödüle layık görüldü. Gemi mürettabatının birbiri ile yaşadığı savaş, gerçek bir ülke özeti olarak karşılık buluyor.

Filmi anlamak ve gerçekten benimsemek adına birkaç kez izlemenizi tavsiye ediyoruz. Eminiz ki uzun süre hafızalarınızda yer edinecek ve tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz.

blank

The Godfather

Baba filmi de yine kült olarak nitelendirebileceğimiz en özel serilerden bir tanesidir. Her ne kadar son filmin başarısız olduğu söylense de bu seri gerçek sinema tutkunlarının vazgeçilmezi olmayı başarıyor. Prensiplerine bağlı bir mafya babasının ilgi çekici hikayesine ortak olmak isterseniz eğer sizler de serinin ilk filmi ile adımlarınızı atabilirsiniz. Marlon Brando detayını es geçmemek gerekiyor ve karakteri en iyi oynayabilecek ismin hali hazırda o olduğunu daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Babam ve Oğlum

Çağan Irmak imzası taşıyan yerli film, birçoklarınızın listesinde yer alan ve izlerken göz yaşlarınızı gizleyemediğiniz bir yapım olarak listelerdeki yerini almaya devam ediyor. Sadık ve oğlu Deniz’in, yıllar sonra yeniden baba evine dönüşü ve Sadık’ın sır gibi sakladığı hastalığı konu edinen bu dram filmi, sizi de ağlatmayı başaracak ve uzun süre hafızalarınızda yer edinecektir. Henüz izleme fırsatınız olmadıysa daha fazla vakit kaybetmemenizi öneriyoruz.

Otomatik Portakal

Stanley Kubrick imzası taşıyan bu kült film, beyaz perdenin en iyileri arasında yer alıyor ve bunu da fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Toplumsal bir eleştirinin en güzel örneği olarak lanse edilen bu filmi de listelerinize dahil edebilirsiniz.

Özgürlüğün sınırlarını çizmek mümkün mü? Bu soruya bir çete hikayesi ile yanıt verebilir miyiz? Otomatik Portakal tam olarak bunu yerine getiriyor ve aradığınız yanıtı filmin her anında güçlü bir şekilde bulabiliyorsunuz.

Forrest Gump

Tom Hanks’in muhteşem oyunculuğuna ev sahipliği yapan film, çocuksu bir adamın dramatik hikayesini konu alıyor. Robert Zemeckis’in yönetmen koltuğunda oturduğu bu şaheser de yine beyaz perdenin en popüler ve en dikkat çekici filmlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Hikaye her ne kadar Forrest Gump’ın hikayesi gibi görünse de Vietnam Savaşı ile ilgili çarpıcı detaylar da filmi çok farklı bir seviyeye taşıyor. Henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ediyor ve aceleci olmanızı rica ediyoruz.

Yerli ve yabancı yapımların beyaz perdeye yaptığı katkı yadsınamaz. Bahsi geçen filmler, hayatlarınızı değiştirmeyebilir ancak büyük izler bırakacağından eminiz ve vakit bulduğunuzda bir çırpıda izlemeniz gerektiğini düşünüyor ve bir kez daha tavsiye ediyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu