Yazılım

ISO Dosyası Açma Nasıl Yapılır?

İndirdiğiniz dosya iso dosyası ise eğer winrar ya da Daemon tools/Poweriso ile sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz. ISO dosyası nasıl açılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız ve dilerseniz başlayalım.

Winrar Kullanımı:

İlgili dosyaya sağ tıklayıp klasöre çıkart demeniz yeterli olacaktır. Saniyeler içerisinde dosya işlenecek ve kullanıma hazır bir şekilde ekranlarınıza aktarılacaktır. En kolay yöntemlerden biri ve tabii ki öncelikli olarak winrar indirmeniz gerekiyor.

iso-dosyasi-acma-nasil-yapilir

Power ISO:

İlgili dosyaya sağ tıklayıp buraya çıkart demeniz yeterli olacaktır.

Bu program yalnızca iso dosyalarını değil, birçok farklı uzantıyı da sorunsuz bir şekilde açmanıza yardımcı olacaktır. Kullanımı gayet kolay ve daha da önemlisi ücretsizdir.

ISO dosyaları daha çok oyun severlerin karşı karşıya geldiği dosya türlerinden bir tanesidir. Sıkıştırma ve depolama işlemi daha kolay olduğu için genellikle bu dosya türü tercih ediliyor. Winrar olmadan ya da herhangi bir program desteği almadan ne yazık ki açma ve çıkartma işlemini yapamıyorsunuz. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler sorunsuz bir şekilde fayda sağlayacak ve işlemi yerine getirmenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ve tek bir tık ile sizler de ilgili dosyanın içini görüntüleme şansı elde ediyorsunuz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi oyun severler bu dosya türüne daha sık rastlıyor ve özellikle büyük boyutlu oyunların sıkıştırılması bu sayede daha kolay olacaktır. Piyasada şu an için hizmet veren sayısız program vr ancak bizler en popüler olanı ve yine en kullanışlı olanı seçtik. Winrar da bunun için tercih edebileceğiniz programlardan bir tanesidir ve öyle zannediyoruz ki her kullanıcının bilgisayarında yer alıyor.

ISO dosyası nasıl açılır şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza çok sayıda ücretsiz program çıkacaktır. Daemon Tools da bunlardan biri olabilir. Yöntem ise yine benzer şekilde işliyor. Sağ tıklayarak buraya çıkart demeniz yeterli olacaktır. Gayet kullanışlı programlar ve dilerseniz türevlerine de yine dijital dünya aracılığı ile kısa süre içerisinde ulaşabilir ve download edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu