Yazılım

Com.android.sytemui Hatası [Kesin Çözüm]

Dünya genelinde akıllı telefon teknolojisi gelişmeye başladıktan sonra cep telefonlarında kullanılan işletim sistemlerinin başında Android işletim sistemi gelmeye başlamıştır. Özellikle samsung marka telefonlarda bazı güncellemeler sonunda, com.android.systemui hatası alınmaya başlamıştır. Bu hata cep telefonlarının kullanılmasını engellemeye başlamıştır.

Com.android.systemui Hatası Nedenleri

Akıllı cep telefonlarından android işletim sisteminin çeşitli sürümlerini kullanan özellikle Samsung marka cep telefonlarının bazı modellerinde com.android.systemui hatası alınmaya başlamıştır ve bu hata birçok uygulamanın kullanımı engellemeye başlamıştır. Bu hatanın oluşmasının en büyük nedenleri arasında, cep telefonlarına sonradan yüklenen çeşitli uygulamalar veya telefonunuza gelen çeşitli güncellemeler sonucu ortaya çıkmaktadır. İnsanlar karşılaştıkları bu durumlardan kurtulabilmek için çeşitli yöntemler demektedirler.

Birçok insan son çare olarak telefonlarına format atmayı bile düşünmektedirler. Genellikle cep telefonu sistemlerine yüklenen özel ROM dosyası yüklemesi ya da android uygulaması dışında bir uygulama yükleme sonucundan kaynaklanabilmektedir. Cep telefonlarında Firefox uygulaması üzerinde yapılan işlemlerde bu hataların oluştuğu söylenmektedir. Bu sorunla karşılaşanlar için çeşitli internet sitelerinde birçok çözüm yöntemi anlatılmaktadır.

blank

Com.android.systemui Virüs Kaldırma

Android işletim sistemi kullanan cep telefonlarında son zamanlarda ortaya çıkan ve telefonun kullanılmasını engelleyen com.android.systemui hatası uyarısı bir virüs dosyası olarak algılanabilmektedir. Bu dosyalardan kurtulabilmek için cep telefonunuzda yapmanız gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Öncelikle bu hatanın Google uygulamasından kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle önbelleği temizlemelisiniz. Bunun için Ayarlar/Uygulamalar/uygulama yöneticisi/Google uygulaması/hafız/önbelleği temizle adımlarını takip ederek, Google play store uygulaması üzerinden indirilen Google uygulamasının son güncellemeyi kaldır seçeneğini kullanarak yapılan son güncelleme dosyalarınızı telefonunuzdan tamamen temizlemelisiniz. Bu temizlik sizin bu hatayı almanızı ortadan kaldırabilecektir.

Android mobil cihazınıza CM Security antivirüs programını yükleyerek cihazınızın tamamı üzerinde detaylı tarama yaptırarak tespit edilen virüslü dosyaları temizleyerek de bu hatadan kurtulabilirsiniz. Mobil cihazınızda tespit ettiğiniz virüsleri kaldırdıktan sonra cihazınızın yeniden başlatılması gerekir. Cihazınız yeniden başladığında bu hatanın bir daha alınmadığını göreceksiniz.

Com.android.systemui Hatası Çözümü

Günümüzde birçok mobil cihazların kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle cep telefonlarımızı telefondan çok internet erişimleri için kullanmaya başladık. Birçok mobil uygulamayı kullanarak bazı işlerimizi mobil cihazlarımız üzerinden yapmaya başladık. Mobil cihazlarda kullanılan uygulamalar cep telefonu işletim sistemlerine göre farklı olarak tasarlanmaktadır. Android işletim sistemli cep telefonu kullanan kullanıcıların yakın zamanda karşılaştıkları bazı sorunlar görülmeye başlamıştır. Bu sorunların başında com.android.systemui hatası uyarılarıdır. Bu çözümü kolay olan bir hatadır.

Ancak birçok kullanıcı telefonunu virüs bulaştığını düşünür ve cep telefonlarına format dahil birçok şeyi düşünmeye başlarlar. Bu hata bazı uygulama dosyaları ile birlikte gelen güncelleme dosya uyumsuzluk hatalarından kaynaklanabilmektedir. Bu hatanın çözümü için, son zamanlarda yapmış olduğunuz ya da sistem tarafından otomatik yapılan güncellemeleri tespit ederek, güncelleme dosyalarını telefonunuzdan kaldırmanız gerekir. Bu güncelleme kaldırma işlemi hatanın çözümü için yeterli gelecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu