Mobil

Iphone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram son zamanların en popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olması özelliğinin çok daha ötesine giderek neredeyse en popüler sosyal medya ağı olmayı başarmıştır. Bu başarısı ile içerisine yüklenen binlerce fotoğraf ve videonun yanında birçok kişi Instagram’ı arşiv olarak da kullanmaktadır. Bu sebeple burada iPhone instagram video indirme sorusunun cevabını vereceğiz.

Instagram Üzerinden Direkt Media İndirmek

Instagram video indirme yapabilmek için, IOS uygulamasında ve Android uygulamasında maalesef direk olarak fotoğraf ve video indirmeye izin vermiyor. Bunun sebebi aslında Instagram için oldukça önemli. Çünkü birçok insan ve fotoğrafçı burada gerek kendi fotoğraflarını gerekse de çektikleri diğer fotoğrafları hesaplarında paylaşıyor. Instagram ise bu hesapların hem güvenliğini, hem telif haklarını hem de kişisel haklarını korumak adına uygulama ya da internet sitesi üzerinden hiç bir şekilde indirmeye izin vermiyor. İOS bu konuda daha katı olsa da aslında uygulama iki platformda da aynı mantıkla işlemekte.

iPhone Instagram Video indirme rehberi

Instagram’dan iPhone üzerinden bir video ya da fotoğraf indirmek için dışarıdan bir uygulama ya da internet sitesi üzerinden mutlaka yardım almak gerekiyor. Genellikle güvenlik politikaları gereği IOS’un bu şekilde sistemlere izin vermemesi ve dışarıdan herhangi bir uygulama da yüklenememesi sebebiyle Documents uygulamasını kullanmanız faydanıza olacaktır.

Bu uygulama ile Instagram’dan fotoğraf veya video indirmek için ilk olarak ilgilendiğiniz videonun bağlantı linkini kopyalamanız gerek. Instagram’dan ilgili medyayı açın ve sağ üstte bulunan alt alta 3 nokta şeklinde ki simgeye tıklayın ve bağlantı adresini kopyala seçeneğine dokunun.

Instagram’dan iPhone video indirme (Videolu anlatım)

Daha sonra telefonunuzda ki Documents uygulamasını açarak bağlantı adresini buraya kopyalayarak indirme işlemlerini yukarıdaki video yardımıyla yapabilirsiniz. Telefonunuzun “Fotoğraflar” bölümünden videoyu rahatlıkla görebilirsiniz. Documents uygulaması hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Hangi Videolar İndirilebilir?

Burada ki önemli nokta indirilecek olan videonun bağlantı linkinin kopyalanabilir olmasıdır. Bu bağlantı adresini kopyalamak için videoyu paylaşan adresin herkese açık olması ve gizli bir hesap olamaması gerekmektedir. Gizli hesaplar maalesef bağlantı adresi kopyalanamayan hesaplardır. Eğer siz de videolarınızın 3. kişilerce indirilmesini istemiyorsanız hesabınızı gizliye alarak bir nebze olsun daha fazla koruma yakalama şansı elde edebilirsiniz.

blank

Gizli Hesaplarda Ki Videolar İndirilemez Mi?

Bu hesaplarda ki videoları iOS uygulaması üzerinden indirmenin maalesef yolu bulunmamaktadır. IOS sistemler Instagram ile entegre çalışarak marketinde onların istemediği uygulamaları da bulundurmamaktadır. Bu uygulamaları dışarıdan indirme şansınızda iOS sistemlerin özelliği gereği izin verilmez. Bu videolar IOS Instagram uygulaması üzerinden koruma halindedir ve indirmek için tek metot bilgisayar üzerinden tarayıcı kullanarak indirmek olacaktır.

Bilgisayarınıza Kurmanız Gereken Bir Eklenti

Bilgisayarınıza Chrome tarayıcı kurduysanız daha önceden bu konuda işiniz oldukça kolay olacaktır. Öncelikle Chrome eklenti kur sayfasına giderek yeni eklenti arama motorunu açmanız gerekir. Burada yükleyeceğiniz eklentinin adı Savefrom’dur. Bu eklentiyi kurduktan sonra bir kere Chrome tamamen kapatılıp açılmalıdır. Tekrar açıldıktan sonra sağ tarafta üstte eklentinin kendisini görebilirsiniz.

Instagram video indirme işlemleri için, bu eklenti yüklendikten sonra Chrome tarayıcısı üzerinden istediğiniz videoya ulaşman gerekir. Tabi ki bu videonun hesabı gizli bir hesap ise öncelikle tarayıcı üzerinden Instagram bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra ilgili videoyu açabilirsiniz. Videonun sağ üst köşesinde bir indirme butonu çıkacaktır. Bu butonu kullanarak istediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu