Mobil

IPhone’da Hücresel Veri İndirme Sınırı Kaldırma Nasıl Yapılır?

150 mb üzeri indirme işlemlerinde karşınıza bir sınır çıkıyor ve bu yazımızda da IPhone’da hücresel veri indirme sınırı kaldırma konusunu ele alacağız. Merak etmeyin tabii ki bir çözüm yöntemi var ve sizler de ilgili adımları eksiksiz takip edip uyguladığınızda sonuç elde etmiş olacaksınız. 150 mb ve üzeri download işlemlerinizde wifi kullanmanız gerektiğini söyleyen bir uyarı alıyorsunuz ve bu uyarıyı göz ardı ettiğinizde ne yazık ki indirme işlemi gerçekleşmiyor.

IPhone Hücresel Veri İndirme Sınırı Kaldırma

Amacımız, bu sorunu ortadan kaldırmak ve kablosuz ağ üzerinden download işlemi yapmanızı sağlamaktır. Dosya boyutu çok fazla olan oyun ya da program dosyaları canınızı sıkmasın. Az sonra bahsedeceğimiz detaylar ile birlikte sizler de dilediğiniz gibi download işlemi yapabileceksiniz. Gelin hep birlikte bu detaylara göz atalım ve soru işaretlerini de bir şekilde ortadan kaldırmış olalım.

  • Cihazınızın ayarlar menüsüne giriş yaparak ilk adımı atalım.
  • Genel-tarih ve saat adımları ile devam edelim.
  • Otomatik ayarla seçeneğini deaktif hale getirelim.
  • Tarih butonuna dokunun.
  • Tarihi 2 ya da 3 gün ileriye alın.
  • Artık dilediğiniz gibi download işlemi yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi gayet basit bir yöntem ve ekstra bir adıma da ihtiyacınız kalmıyor. Birçok forumda bunun işe yaradığı söyleniyor ve editörlerimiz bu adımları takip ederek sonuç elde etmiş durumda.

iphoneda-hucresel-veri-indirme-siniri-kaldirma

Program desteği Hücresel Veri İndirme Sınırını Kaldırma

Çözüm üretmek ve sonuç elde etmek adına art niyetli kimseler de devreye giriyor ve bunun için bir program tasarlıyorlar. Editörler olarak bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve program kullanımına ihtiyacınız olmadığını da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Yukarıda yer alan adımları eksiksiz takip etmeniz yeterlidir. Bunun dışında ücretli ya da ücretsiz programlar sizlere herhangi bir şekilde fayda sağlamayacak ve yardımcı olmayacaktır.

Bu tür programların art niyetli çalışmalar olduklarını da bir kez daha hatırlatmak isteriz ve zaten yorumlara baktığınızda da bunu daha net bir şekilde göreceksiniz.

Neden Sınırlama Getiriliyor?

Aslında tamamen kullanıcıyı korumak ve internet paketinizin bitmesini önlemek adına getirilen bir güvenlik çalışmasıdır. Bazen mobil veriyi açık unutuyor ve indirme işlemi yapıyoruz. Büyük dosyalar ile birlikte mobil veri paketimiz kısa süre içerisinde bitiyor. Bu sınırlama sayesinde buna bir kısıtlama getiriliyor ve az önce de bahsettiğimiz gibi kullanıcıyı korumaya yönelik çalışmalardan bir tanesidir. Yalnızca iphone cihazlarda değil, diğer tüm cihazlarda da aynı durum geçerlidir. Bunu nasıl ortadan kaldıracağınızı ve ne tür bir çözüm bulacağınızı da detaylı bir şekilde anlattık. Daha da önemlisi herhangi bir programa da ihtiyacınız kalmıyor ve basit yöntemler ile birlikte sizler de sorunsuz bir şekilde işlem yapabiliyorsunuz.

Büyük dosyaların indirirken kablosuz ağ kullanmanız tabii ki daha doğru olacaktır ancak internet paketiniz çok fazla ise ve o gün için bitirmeniz gerekiyorsa farklı bir yol da deneyebilirsiniz. Programlar, oyunlar ve daha birçok farklı dosya… Akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyacına yanıt veren tüm bu uygulamalar için bir mağaza mevcut. Sizler de bu mağaza aracılığı ile taleplerinize daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde yanıt alabiliyorsunuz. IPhone kullanıcılarının bu konuda daha şanslı olduklarını da hatırlatmak isteriz. Hemen şimdi mağazaya giriş yapabilir ve sizler de download etmek istediğiniz dosyayı tespit edebilirsiniz. Sınırları nasıl aşacağınızı da artık çok daha iyi biliyor olmalısınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu