Mobil

iPhone Zil Sesi Yapma [Kesin Çözüm]

iPhone kullanıcılarının en çok merak ettiği ve yapılamaz sandıkları zil sesi yapma yollarını anlatacağız. Benim gibi iPhone’nun kendi zil sesinden memnun olanlar hariç 🙂 iPhone zil sesi yapma yöntemlerini yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone iTunes Mağazasını açarak, arka planda beyaz bir yıldıza benzeyen iTunes Store uygulaması simgesine dokunun. Satın almak istediğiniz bir zil sesini bulun ve “Öne Çıkanlar” sayfasında aşağı kaydırarak yapabilirsiniz ya da ekranın alt kısmındaki Ara sekmesine dokunabilir ve ayrıntıları aramak için bir sanatçının adını, bir şarkıyı veya bir filmi yazabilirsiniz. Bir zil sesinin sağındaki fiyata dokunun.

Belirli bir öğeyi aradıysanız, önce ekranın üst kısmındaki Zil Sesleri sekmesine dokunun. Apple Pay ile bir ödeme yönteminiz yoksa devam etmeden önce bir tane oluşturun. İstendiğinde Bitti’ye dokunun ve “Yeni Ton” menüsünün altında görünecektir. Bu şekilde iPhone zil sesi değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Zil sesinizi belirli bir kişiye veya işleve uygulayabilirsiniz.

blank

iPhone Zil Sesi Yapma

 • Bilgisayardan iTunes’u açın.
 • iTunes yan tarafta bulunan menülerden, “Parçalar” sekmesine tıklayın.
 • Zil sesi yapmak istediğiniz şarkı üzerine sağ tıklayarak “Bilgi ver” sekmesine tıklayın.
 •  Buradan “Başlat” ve “Durdur” seçeneklerini göreceksiniz. Zil sesinin ne zaman bailayacağını ve biteceğini ayarlamanız için.
 • Seçiminiz 30 saniyeden uzun olamaz, bu nedenle “start” kutusundan “stop” kutusuna geçen sürenin 30 saniyeyi geçmediğinden emin olun.
 • Kestiğiniz parçanın üzerine sağ tıklayın ve “Finder’da Göster” veya “Windows Gezgininde Göster” seçeneklerini kullanarak hangi klasörde olduğunu görün.
 • Klasörde bulunan şarkıyı masa üstüne alın ve sağ tıklayarak uzantısını “.m4r” olarak değiştirin.
 • iTunes’in sol üstte bulunan cihaz ikonuna tıklayın ve açılan menüden “Ses Tonları” yada “Tonlar” öğesine tıklayın.
 • Masa üstünde bulunan şarkıyı sürükleyerek “Ses Tonları” yada “Tonlar” kısmına bırakın.
 • iPhone simgesine tıklayarak, Ses Tonları bölümü > Ses Tonlarını Eş Zamanla > Seçilen Ses Tonları > Şarkıyı seçin ve uygula sekmesine tıklatın.
 • Son olarak iPhone veya iPad cihazınızdan; Ayarlar > Ses ve Dokunuş > Zil Sesi bölümünden iTunes ile attığınız zil sesini bulup seçerek zil sesini ayarlamış olursunuz.

iPhone Zil Seslerine Bir Şarkıyı Nasıl İndirebilirim?

iTunes’a erişmeniz ve bir zil sesi olarak kullanmak için bir şarkı satın almak zorunda kalacaksınız. Şarkı App Store’da değil ise, o şarkıyı telefonunuza indirmek için bir bilgisayar veya Mac’te iTunes’u kullanın. Telefonunuzun iTunes’unda ise bunu zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu