Mobil

IPhone Video İndirme (Video Anlatım)

Apple kullanıcıları “iPhone video indirme” sorunu karşısında kurulacağı uygulama ile tüm sitelerden ücretsiz bir şekilde video indirebilir. Apple marka mobil cihazlar sahip oldukları işletim sistemi sebebi ile dosya aktarma ya da video indirme gibi işlemlerde çok kolay bir mekanizma sunmamaktadır.

Apple tarafından cihazın güvenliği koruma amacıyla yapılan bu işlem sebebi ile de aynı şekilde Apple Store içerisinde bu tarz uygulama ve programlara her zaman izin verilmez. Bu sebeple hem uygulama açısından sorun çıkarmayacak hem de ücretsiz bir uygulama ile iPhone video indirme ihtiyacı doğmaktadır.

Böylelikle bir uygulama vasıtası ile Apple marka ve iOS işletime sahip cihazlara da video indirilmesi gerçekleştirilebilmektedir. Apple tarafından cihaza herhangi dışarıdan bir müdahale olmaması için yapılan bu güvenlik önlemini bu uygulama ile aşmak güvenlik açısından bir sıkıntı taşımamaktadır.

iPhone Video İndirme Uygulaması

Öncelikle mobil cihazınızdan Apple Store içerisine girerek Documents uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

  • Uygulamayı açın ve sağ köşede bulunan pusula şekline tıklayın.
  • Açılan sayfada “go to this adress” yazan kutucuk içerisine “Youtube video download” yazmanız gerekmektedir.
  • Sonra git seçeneğine tıklayarak açılan sayfadan savefrom.com adresini seçmek gerekir.
  • Açılan sayfaya indirmek istediğiniz Youtube videosunun linkini tıklayarak videoyu indirebilirsiniz. Bu işlem hem iPhone hem de iPadlerde kullanılabilir.

iPhone Video indirme ve Fotoğraflar Albümüne Taşıma (Videolu anlatım)

iPhone Video Linki Koplayama

İndirmek istediğiniz video linki kopyalamak için mobil cihazdan ilgili uygulamadan videoyu açın. Daha sonra aşağıda bulunan paylaş butonuna tıklayın. Açılan sayfadan ise seçenekler arasından bağlantıyı kopyala seçeneğini seçmeniz halinde videonun linki kopyalanacaktır. Aynı şekilde uygulama ana sayfasında gezerken videoların ön izleme görüntülerinde 3 noktalı bir buton bulunur. Bu butona tıklayarak da direk olarak paylaş butonuna erişim sağlayabilirsiniz.

İndirilen Videoyu Program İçerisinde Görmek

Documents programını açmanız halinde sol altta mor renkli bir sembol bulunmaktadır. Bu sembole tıklayarak indirilen videoların bulunduğu klasöre erişim sağlayabilirsiniz. İstenilen video buradan açılarak izlenebilir, ya da silme taşıma gibi işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Video indirme seçeneğinde farklı kaliteleri tercih edebileceğiniz gibi video yerine MP3 formatında da indirme gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazıda iPhone telefonlarda video indirme konusunda yapmanız gereken adımları anlattık. Önerdiğiniz ve daha kolay olduğunu düşündüğünüz uygulama ve programları aşağıda yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu