Mobil

iPhone Telefonlarda Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarla beraber cep telefonu alanında birçok değişim yaşanmaya başladı. Özellikle son dönemde akıllı telefon sistemlerinin gelişmesiyle beraber artık dev markaların kullanıcılara çok daha fazla ayrıcalık sunmaya başladığını da söylemek gerekiyor. Sadece akıllı telefonlar ya da akıllı telefonlarda yer alan işletim sistemleri de geliştirilmiyor. Bunun yanında artık akıllı telefon üreticileri cep telefonlarında oldukça can sıkıcı olan birçok sorunun da önüne geçen yenilikler yapıyor.

Tabi bu alanda kullanıcılara en çok özellik sunan telefonlardan birisi olan iPhone içinde bu durum aynen geçerli. Sadece teknik ya da donanımsal açıdan değil iletişim alanında da kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için iPhone telefonlarının birçok özelliğinin bulunduğunu söylemek gerekiyor. Bunlardan bir tanesi de özel numaraları kolayca engellemek. Sadece belli başlı bazı uygulamalar kullanarak rahatlıkla iPhone akıllı telefonunuzdan özel numaraları engelleyebiliyorsunuz. Zira yeni seri iPhone cihazlarında bunu doğrudan telefon üzerinden de yapmanız mümkün. Tabi tüm bu numara engelleme sisteminde özel numaranın çağrısı size ulaştıktan sonra numara engelleniyor ve telefonunuzun meşgul çalması sağlanıyor. Fakat bunun dışında birde operatörünüzden özel numaraları engellemeniz mümkün. Bu işlem sayesinde çağrı size ulaşmadan numara engellenmiş oluyor. Peki, bu işlemi nasıl yapıyoruz bakalım.

iPhone Özel Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

  • Sadece iPhone telefonlar için değil bunun dışında daha birçok akıllı telefon markası için de bu durum geçerli. Doğrudan operatörünüzün sunduğu özel numara engelleme sisteminden yararlanabilirsiniz. Bunun için operatörünüzün belirlediği sistemi kullanmanız gerekli.

iPhone-numara-engelleme

  • Eğer Turkcell kullanıcısıysanız bu durumda özel numaraları engellemek için *253# numarasını aramanız yeterli oluyor. Bunun dışında Vodafone için 7046’ya kısa mesaj göndermeniz. Türk Telekom hattınız varsa bunun için de yine *253# numarasını çevirmeniz yeterli olacaktır.

iPhone telefonlarda özel numara engelleme işlemleri hakkında sorularınızı aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu