BilgisayarMobil

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarımızı yalnızca oyun oynamak ya da mail göndermek ve hatta arama yapmak için kullanmıyoruz… Gelişen teknoloji sayesinde gerçek bir fotoğraf makinesine dönüştüklerini de unutmamak gerekiyor. Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma başlığı ile birlikte bu konu hakkında merak edilen detayları sizinle paylaşmaya çalışacağız.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi gelişen dünya ve teknoloji sayesinde akıllı cihazlarımız elimiz ayağımız olmuş durumda. Gün içerisinde bu cihazların işlevselliğinden en iyi şekilde faydalanıyor ve yardım alıyoruz. Çektiğimiz fotoğrafları depolayabiliyor ve dilediğimiz an farklı cihazlara da aktarabiliyoruz.

Bu aktarımı bilgisayarlarımıza yaparken nelere dikkat etmeliyiz ya da bu süreci nasıl yönetmeliyiz şeklindeki sorulara da yine detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız. Dilerseniz alt başlıklar halinde devam edelim ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olalım.

Usb Kablo Yardımı ile Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma:

Güçlü bir depolama birimi olarak tercih edilen usb isimli cihazlar, profesyonel bilgisayar kullanıcılarının en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor. Bu cihazlar sayesinde aktarımı sorunsuz bir şekilde yapabiliyor ve her türlü dosyayı saniyeler içerisinde farklı bir cihaza taşıyabiliyoruz. Bir kablo aracılığı ile ya da doğrudan usb girişine bağlayacağımız cihazlar sayesinde yine bu cihazların içerisinde yer alan dosyaları görüntüleyebiliyor ve sürükleyerek bilgisayarlarımıza taşıyabiliyoruz.

En kolay yöntemlerden bir tanesidir ve usb’nin sahip olduğu hafızaya bağlı olarak daha fazla dosya da saklama şansına sahipsiniz.

Sd Kart ile Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma:

Akıllı telefonlarınız mikrosd kart desteği sağlıyorsa eğer dosya aktarımında bu detayı da tercih edebilirsiniz. Birçok bilgisayarda sd kart yuvası bulunuyor ve kartınızı bu bölgeye taktığınız anda cihazı tanıyarak içerisindeki dosyaları da görüntülemenize yardımcı oluyor. Sd kart ve bilgisayar bağlantısı kurulduktan hemen sonra sizler de aktarımı yapabilir ve saniyeler içerisinde süreci tamamlayabilirsiniz.

Bunun için bilgisayarlarınızın da sd kart yuvasına sahip olması gerekiyor, aksi takdirde bu işlemi yapmanız ne yazık ki mümkün olmayacaktır. En az usb kadar güvenilir bir işlemden bahsediyoruz ve süre bakımından da oldukça kısadır.

blank

Bluetooth ile Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma:

Windows 10 kullanıcıları için bu yöntem çok daha kolay bir hal alıyor. Windows+A kombinasyonu ile birlikte sizler de cihazlarınızda bluetooth’u açabilir ve aktif hale getirebilirsiniz. Devamında ise telefonlarınızda da aynı işlemi yapmanız gerekiyor ve her iki cihazda bluetooth aktif olduktan sonra dosya aktarımını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulut Depolama ile Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma:

Hali hazırda bulut depolama sistemlerinden faydalanıyorsanız, sizler de bu alternatifi kullanarak fotoğraf ve video aktarımını daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Son dönemde birçok akıllı telefon kullanıcısı bu yöntemi tercih ediyor ve memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Bu sistemler bütünü sayesinde herhangi bir şekilde kablo desteği almanıza gerek kalmıyor ve doğrudan aktarımda bulunabiliyorsunuz.

Bulut depolama sistemleri, gerçek bir yedekleme sistemi olarak da hizmet veriyor ve bu sayede kalabalık dosya gruplarını sizler de daha güvenilir bir biçimde saklama şansı elde ediyorsunuz. Yeni dönemde çok daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen bu sistem için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmıyor ve daha da önemlisi depolama hafızası her geçen gün biraz daha arttırılıyor.

Dosyalarınıza herhangi bir noktadan ulaşabiliyor ve dilediğiniz an gerekli düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. Masaüstünde yer alan bulut dosyasına atacağınız her dosya, bilgisayarlarınıza da kaydediliyor ve dilediğiniz an farklı bir cihaza da alabiliyorsunuz. Bu aktarım yani telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma için kablo kullanımına da gerek yoktur.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu