Mobil

iPhone Telefonlarda Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon alanında en çok kullanılan telefonlardan birisi de iPhone serisi akıllı telefonlar. Apple’ın oldukça ön plana çıkmasına olanak sağlayan akıllı telefonlar olarak bilinen iPhone serisi akıllı telefonların en büyük özelliği ise aslında telefonların yine Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemini kullanması. Android kullanan diğer birçok akıllı telefon markasına karşılık kendi işletim sistemini kullanan iPhone akıllı telefonların bu özelliğinin telefonlara hem artıları hem de eksileri olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira Apple tarafından geliştirilen işletim sisteminin sürekli olarak güncellenmesi ve yeni özellikler kullanması büyük bir ayrıcalık olarak gösterilebilir.

Bununla beraber güncelleme ile iOS’a getirilmeyen özellikle ne yazık ki kullanıcıların birçok yönden eksik kalmasına da neden olabiliyor. Bu özelliklerden birisi de arama engelleme özelliği olarak biliniyor. Android ilk sürümlerinden beri gerek yardımcı programlarla gerekse de Android işletim sistemiyle beraber arama engelleme özelliği kullanılabileceği biliyoruz. Fakat bunun dışında iOS aynı özelliği oldukça uzun bir süredir işletim sistemine eklememişti. Arama engelleme özelliğinin ise iOS işletim sistemlerine 7 sürümünden sonra gelmeye başladığını da biliyoruz. iOS’un en eksik özelliklerinden biri olarak bilinen arama engeli özelliğinin ise 7 sürümünden sonra iPhone serisine gelmesiyle beraber Apple’ın da oldukça beğeni kazandığını da söyleyebiliriz. Peki, iOS 7 serisinden sonra iPhone akıllı telefonlara getirilen arama engelleme özelliği nasıl kullanılır? Detaylı bakalım.

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

  • Bu işlem için öncelikle telefondan adres defterine giriş yapmanız gerekiyor. Adres defterine giriş yaptıktan hemen sonra ise aramasını engellemek istediğiniz kişinin üzerine gelmeniz gerek. Doğrudan numara üzerine de gelebilirsiniz. Arama engelleme için istediğiniz numaranın üzerine geldikten sonra ise numaranın ve kullanıcının bilgilerinin görüntülenmesi ayar menüsünü açmanız gerekiyor.

iphone-numara-engelleme

  • Şimdi ise numaranın kime ait olduğu kişi bilgileri gibi bilgilerin bulunduğu alan karşınıza gelecek. Bu alan üzerinden ise en alt kısımlarda yer alan “bu kullanıcıyı engelle” sekmesine basmanız gerekiyor. Sekmeye bastığınızda artık kullanıcıdan gelen mesaj ve aramalar engellenmiş olacaktır. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek yok. iPhone Numara Engelleme hakkında yaşadığınız sorunları aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu