Mobil

iPhone Rehber Silme Nasıl Yapılır?

Iphone kullanıcıları için harika bir haberimiz var. Iphone rehber silme başlığı altında toplu kişi silme yani rehber silme işleminden bahsedeceğiz. Kişiler uygulamasına girdiğimizde ve kalabalık bir silme işlemine imza atmak istediğimizde karşımıza birçok farklı sorun çıkıyor ve cihaz kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi de budur.

Android kullanıcıları bu konuda şanslı çünkü diledikleri zaman silme eylemini yerine getirebiliyor ve sayısız numarayı rehberinden sorunsuz bir şekilde silebiliyor.

iPhone kullanıcıları için ise zahmetli bir süreçten bahsedeceğiz ancak merak etmeyin bu süreci yaşadığınıza değecek ve sizler de kısa süre içerisinde sonuç elde edeceksiniz. Dilerseniz neler yapmanız gerektiğine ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğine hep birlikte göz atalım.

iPhone Rehber Silme Nasıl Yapılır?

İlk olarak güncel sürüm itunes kullanıcısı olmanız gerekiyor. Eğer sürüm güncelleme yapmadıysanız öncelikli bunu yerine getirmelisiniz.

Icloud kişileri senkronizasyonu aktif olmalıdır. Eğer kapalı durumda ise bu seçeneği aktif hale getirerek devam etmelisiniz.

Bu işlemi yapmak için aktif bir internet bağlantınızın da olması gerekiyor. bu adımları yerine getirdikten ve kontrolleri sağladıktan sonra devam ediyoruz.

iPhone Rehber Silme 1. Yöntem:

  • Kullandığınız tarayıcıyı açın ve arama bölümüne icloud.com yazıp arama işlemini başlatın. Siteye erişim sağladıktan sonra karşınıza bir pencere çıkacak ve buradan kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek devam ediyorsunuz.
  • Hemen ardından kişiler butonuna tıklıyorsunuz.
  • İşin en keyifli kısmı ise burası ve bu pencerede silmek istediğiniz herkesi seçebiliyorsunuz. Hemen ardından delete butonuna basarak silme işlemini tamamlıyoruz.
  • Süreç tamamlandı ve silmek için onay verdiğiniz kişiler artık rehberinizde yer almıyor. Eğer sizler de tolu silme işlemi yapmak isterseniz bu adımları uygulayabilirsiniz. Eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

blank

iPhone Rehber Silme 2. Yöntem:

Mac kullanarak da silme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz ve eğer elinizde cihaz mevcut ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Sistem tercihleri menüsü ile birlikte icloud seçeneğine gidiyoruz.
  • Kimlik bilgilerinizi girdikten hemen sonra rehber senkronizasyonunun açık olup olmadığını da mutlaka kontrol edin.
  • Mac üzerinde kişiler uygulamasını açın ve aktif hale getirin.
  • Command tuşluna basılı tutup silmek istediğiniz kişileri seçebiliyorsunuz.
  • Son olarak bu kişilere sağ tıklayıp onay verdiğiniz takdirde silme işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız.

Neden bu kadar zahmet vermek zorundayım diye soracak olursanız eğer iPhone işletim sistemi cevabını verebiliriz. Bu adımların dışında tercih edebileceğiniz uygulamalar da mevcut ancak kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Mağazada yer alan birçok uygulama ne yazık ki tam manasıyla fayda sağlamıyor. Birçok kaynakta bu uygulamaların tavsiye edildiğini görebiliyoruz ancak kesinlikle olumlu puan vermediğimiz uygulamalardır ve cihazlarınıza da zarar verecektir.

Yukarıda bahsi geçen adımları takip ederek sizler de rehberinizi silebilir ve keyifli bir temizlik sürecine imza atabilirsiniz. Çok fazla alternatif var ancak süreç gerçekten zahmetli. Uygulamalar ile birlikte bu sürecin daha kolay olduğundan bahsediliyor fakat bizler bu uygulamaların fayda sağlamadığını test ettik, bunun yanı sıra cihaza zarar veriyor olması da negatif puan almalarına neden oluyor.

Android kullanıcıları şanslı ve rehberlerini diledikleri zaman diledikleri gibi düzenleyebiliyorlar. iPhone kullanıcıları birçok konuda bu tür zahmetli süreçlere ortak olmak durumunda kalıyor ve onların en çok şikayetçi olduğu konulardan biri olan iPhone Rehber Silme işlemini de bu yazımızda detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu