Mobil

iPhone Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

iPhone telefonlarda arama yaparken karşı tarafın numaranızı görmesini istemeyebilir ve gizli numaradan arama yapmak isteyebiliriz. Bu yazımızda iPhone numara gizleme işlemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

iPhone numara gizleme, iPhone özel numaradan arama, iPhone gizliden arama gibi tüm bu soruların yanıtını sizler için hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom operatör servisleriyle de kalıcı olarak numaranızı gizleyebilirsiniz.

iPhone’da Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Arama yapmak istediğiniz numaranın başına #31# eklemeniz, numaranızın karşı tarafa görünmemesi için yeterli olacaktır. Bu kod ülkelere göre değişiklik göstermektedir.

blank

Diğer bir seçenek ise iPhone’da numaranızı gizlemek için arama ayarlarından “Numaramı Gizle” seçeneğini kullanarak numaranızı gizleyebilirsiniz.

blank

iPhone’da numaranızı gizleyerek arama yapacağınız diğer bir seçenek ise telefonunuzun menü kısmından ayarlar > telefon > numaramı göster seçeneklerinden devam edin ve aktif olan kısmını pasife alın. Bu işlemden sonra telefonunuzdan yapılan aramalarda numaranız görünmeyecektir.

Bu işlemler sonunda numaranızı görmesini istemediğiniz karşı taraf, gizli numaradan çağrı kabul etmiyorsa aramayı gerçekleştiremezsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu