Ana sayfa Mobil İnternetsiz Radyo Dinleme

İnternetsiz Radyo Dinleme

929
1

Telefonda internetsiz radyo dinlemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Müzik , yasamımızın her alanında bizi saran, onsuz yaşayamayacağımız bir olgudur. Evde, okulda, iş yerinde, seyahat ederken, arabada kısacası her yerde .. Son dönemde yeni çıkan akıllı telefonlarda FM RADYO özelliği TRT bandrol meselesi yüzünden, ülkemize inaktif durumda gelmektedirler.

Ülkemizde kullanılan akıllı telefon ve tabletlerden TRT bandrol vergisi alınmaktadır. Hal böyle olunca Android cihaz üreticileri, akıllı telefon ve tabletlerin FM radyolarını inaktif duruma getirilerek satışa sunmaktadır. Bu durum pek çok kullanıcının canını sıkmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu yasanın kapsamı genişletildi ve internete bağlanan tüm cihazlardan TRT bandrol vergisi alınmaya başlandı. Fakat buna rağmen telefon üreticileri FM radyoları aktif hale getirmediler. Peki radyosu pasif halde bulunan telefonlardan nasıl radyo dinleyebiliriz.

İnternetsiz Radyo Dinleme

NextRadio uygulaması ile inaktif durumda olan FM radyoları aktif hale getirerek internetsiz radyo dinleyebilirsiniz. Yapmanız gereken Google Play Store’dan uygulamayı indirip telefona kurulumunu yapmak. Cihazınıza yükledikten sonra, uygulama ayarlar kısmından “Yalnızca istasyon Arama Mod” kısmını seçerek internet olmadan radyo dinlemeye başlayabilirsiniz. Fakat cihazınızda inaktif durumda bir radyo çipi olması gerekiyor. İster telefon hoparlörü ister kulaklık ile internetsiz radyo keyfi sürebilirsiniz.

Sizde kullanmakta olduğunuz radyo uygulanalarını veya yaşadığınız sorunları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here