Mobil

iPhone iCloud Aktivasyon Kilidi Kırma (Etkinleştirme)

Cep telefonu tercihlerinizi ikinci el şeklinde yaptığınız takdirde aktivasyon kilidi sorunu ile karşı karşıya gelebiliyorsunuz. iPhone icloud aktivasyon kilidi kırma başlığı altında bu konuyu detaylı bir şekilde ele alacağız ve yine merak ettiğiniz tüm sorulara da doğru yanıtlar vermeye çalışacağız.

Malumunuz teknolojik ürünler bir hayli pahalı ve özellikle akıllı telefonları sıfır tercih etmek istediğinizde bunu daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Fakat endişe etmenize gerek yok çünkü cep telefonlarını temiz kullanan ve ikinci el piyasasında satışa sunan kullanıcılara ulaşmak da mümkün. Özellikle iphone tercihinde bulunacaksanız sizler de ikinci el piyasasına göz atabilir ve sizleri de tatmin edecek cihazlara daha kısa süre içerisinde ve daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

iPhone iCloud Aktivasyon Kilidi Kırma

İkinci el iphone satın aldığınızda yaşayacağınız en büyük sorunlardan bir tanesi de aktivasyon kilidi sorundur. Kullanıcılar, cloud hesabından çıkış yapmadan formatlama işlemi yaptıkları için kilit sabit kalıyor ve yeni kullanıcılar da büyük bir sorun ile karşı karşıya geliyorlar. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi bu sorunu çözmek mümkün ve az sonra bahsedeceğimiz adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de doğru sonuçlar elde etmiş olacaksınız.

  • iMyFone iBypasser iPhone Activation Lock Removal isimli programı indirin ve kurulumu tamamlayın.
  • Devamında ise cihazlarınızı bilgisayara bağlamanız gerekiyor ve bunun için de usb kablo tercih edebilirsiniz.
  • Cihaz tanındığı takdirde start jailbreak butonuna basın ve indirme işlemini başlatın.
  • Cihazınızı dfu moduna alarak devam edin.
  • Jailbreak işlemini de takip etmeniz gerekiyor ve süreç tamamlandıktan hemen sonra next’e basın.
  • Karşınıza çıkan sayfa üzerinden bilgilerinizi girin ve doğrulama işlemini yapın.
  • Son adımda ise kendinize yeni bir aktivasyon kodu belirleme ekranına ulaşacaksınız. Bu ekran üzerinden yeni bir şifre belirleyerek süreci tamamlayabilirsiniz.

Aktivasyon Kodu Neden Önemli

Cihazlarımızda sayısız bilgi mevcut ve bu bilgilerin büyük bir kısmı da kişisel bilgilerimiz oluyor. Bu bilgileri korumak adına aktivasyon kodu gibi kilit ekranlarına da her daim ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle iPhone cihaz sahiplerinin bu konuda daha dikkatli ve daha öz verili olmaları gerekiyor. henüz bir şifreniz yoksa eğer sizler de şifre belirleyebilir ve cihazlarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi ikinci el cep telefonu satın aldığımızda bu durum büyük bir sorun olabiliyor ve ne yazık ki aktivasyon kodunu kırmamız gerekiyor. yukarıda sizlere söz ettiğimiz program ile birlikte ücretsiz işlem yapabiliyorsunuz ve bu arada cihazlarınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecektir. İkinci el cihaz kullanıcılarının dikkat etmesi gereken önemli hususlardan bir tanesidir ve şifre kırma işlemi yapmadığınız takdirde ne yazık ki icloud hesabına giriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

Her ne kadar bilgi sızdırılıyor ya da hesaplar çalınıyor gibi haberler çıksa da şu an için iCloud en güvenilir şifreleme sistemlerinden bir tanesidir ve sizler de dosyalarınızı gönül rahatlığı ile saklayabilirsiniz. Kişisel verilerinize ve yine size özel birçok bilgiye erişim sağlanmasını istemiyorsanız eğer mutlaka bir aktivasyon kodu belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede hesaplarınıza sizden başka hiç kimse giremeyecek ve güvenlik önlemlerini de bir şekilde arttırmış olacaksınız. İkinci el cihaz satın aldığınızda da bu kodun yani şifrenin nasıl ve ne şekilde kırılacağını da detaylı bir şekilde aktarmış olduk. Adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterli olacaktır.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu