Mobil

iPhone Fotoğrafları Buluta Yedekleme [Kesin Çözüm]

Bulut depolama desteği ile birlikte sizler de hafıza sorununu kolayca ve güvenilir bir biçimde ortadan kaldırma şansı elde ediyorsunuz. iPhone’lar için fotoğrafları buluta yedekleme rehberi başlığı altında birtakım isimlerden bahsedeceğiz ve bu isimler sayesinde sizler de hafıza desteği elde edeceksiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden sunulan hizmetlere göz atalım ve merak ettiklerinizi de yanıtlamaya çalışalım.

İcloud

Apple bünyesinde hizmet vermekte olan icloud, can simidimiz olmaya devam ediyor ve en popüler yedekleme sistemlerinden bir tanesi olduğunu da söyleyebiliriz. Bu sistem sayesinde sizler de kayıtlarınıza her noktadan daha kısa süre içerisinde erişim sağlayabiliyor ve kendinize ek bir depolama alanı yaratıyorsunuz. Her ne kadar güvenlik açıklarından söz edilse de tüm bunlara rağmen sınıfının en iyisi olmayı başarıyor.

Tüm cihazlarda senkronize etme şansı sağlayan icloud, yalnızca güvenilirlik konusunda değil, kolay erişim konusunda da sınıfının en iyisi ve insanların neden bu depolama sistemini tercih ettiklerini çok daha iyi anlayabiliyoruz.

Gerçek bir fotoğraf kütüphanesi olarak da nitelendiriliyor ve verilerinizi güvenli bir biçimde muhafaza edebiliyorsunuz. Bu sistem üzerinde yapacağınız değişiklik, saniyeler içerisinde cihazlarınıza yansıyor ve senkronizasyon konusunda da büyük sorunlar yaşamıyorsunuz.

Büyük bir arşive ya da kütüphaneye sahip iseniz eğer hem cihazlarınızda hem de hesaplarınızda saklama işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. İos tabanlı bu uygulama ile birlikte verileriniz güvende tutuluyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi internet bağlantınız olduğu takdirde her noktadan kolay erişim sağlayabiliyorsunuz.

Icloud, an itibarıyla en güvenilir ve en çok tercih edilen sistemlerden bir tanesidir. Hemen ardından ise dropbox karşımıza çıkıyor. Dilerseniz Dropbox ile ilgili merak edilenleri de bu yazımızda siz teknoloji tutkunları ile paylaşmaya çalışalım.

blank

Dropbox Hakkında

Birçok farklı platform üzerinde veri saklamanıza yardımcı olan ve ekstra alan yaratan Dropbox da yine icloud kadar popüler ve tercih edilen isimlerden bir tanesidir. Bulut depolama çözümleri arasında kendine yer bulan Dropbox, kişiselleştirme konusunda bir adım daha önde ve bu uygulamanın daha fazla tercih ediliyor olmasındaki en önemli unsurlardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki bu detaydır.

Dropbox hesabınızı dilerseniz yükseltebiliyorsunuz ve bu da sizlere daha fazla depolama alanı sunuyor. Kullanımı oldukça kolay ve farklı platformlarda hizmet veriyor olması da yine en önemli ayrıntılardan bir tanesidir.

Google Fotoğraflar

Senkronizasyon konusunda bir kıyaslama yapacak olursak eğer diğer iki depolama sistemlerine kıyasla bir adım daha önde olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bir web uygulaması yardımı ile sizler de senkronizasyon ve depolama işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz ve aktarımın çok daha hızlı ve güvenilir olacağını da hatırlatmak isteriz.

Kişiselleştirme konusunda da muazzam ayrıntılar sunuyor ve klasörlerinizi kendinize göre düzenleme şansı elde ediyorsunuz. Bununla birlikte 15 Gb gibi güçlü bir depolama alanı karşınıza çıkıyor ve bu da Google Fotoğrafları bir adım öne taşıyan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Uygulama için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ve dilediğiniz platform üzerinden işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Gelişen dünya ve teknoloji ile birlikte artık verileri depolamak çok daha zor bir hal aldı. Sahip olduğumuz cihazlar kimi zaman yetersiz kalıyor ancak bu tür durumlarda bulut sistemlerinden yardım alabiliyoruz ve ek bir alan yaratarak daha güçlü depolama şansı elde ediyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu