Mobil

iPhone 7’nin Yeni Home Tuşu Nasıl Ayarlanır?

iPhone 7 satışları artık tam anlamıyla başladı. Sadece ön siparişlerin teslim edilmesi değil bunun yanında artık yavaş yavaş anında satışlarında başladığını söylemek mümkün. iPhone 7 satışlarının hız kazanmasıyla beraber telefonda yer alan yeni özelliklerinde nasıl kullanılacağı da daha fazla meraka konusu olmaya başladı. Zira birçok kullanıcıdan da bu yönde mesajlar gelmeye başladı.

Bu noktada Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 akıllı telefonlarında en çok merak edilen konulardan birinin de yeni Home tuşu kullanımı oldu. Zira bu seri ile beraber uzun süredir kullanılan fiziksel Home tuşu da ilk defa değişmiş oldu. Apple’ın en kritik butonlarından biri olan ve ana ekranda yer alan tek fiziksek tuşun artık iPhone 7 ile beraber dokunmatik dahili bir yüzeye de sahip olduğunu biliyoruz. Bu durum birçok özelliğinde değişmesine de neden olmaya başladı. DFU moduna geçişten basınç algılama sistemi gibi birçok konuda değişikliklere neden olan yeni Home tuşunun merak edilen bir diğer yanı ise ayarlamalarının nasıl yapılacak. Yeni botundan tam olarak performans almak için kullanıcıların bu şekilde tuş kullanımlarını özelleştirebileceklerini de belirtelim. Peki, iPhone 7 ile beraber Home tuşu ayarları nasıl yapılır daha detaylı olarak bakalım.

  • Home butonunun ayarlarını yapmak için öncelikle kullanıcıların yapması gereken telefon menüsü üzerinden “ayarlar” kısmına girmek olacaktır. Ayarlar kısmına girdikten sonra ise yapmanız gereken ise “genel” sekmesine giriş yapmak. Bu sekme telefonun kullanım ayarlarının bulunduğu sekme olarak biliniyor.

ios-10-home-ayarları

  • Genel menüsüne de girdikten sonra karşınıza gelen ekrandan ise “ana ekran düğmesi” kısmına girmeniz gerekiyor. Bu menüye de girdikten sonra artık Home tuşu için istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz. Seçebileceğiniz ise 3 farklı ayar var. Bu ayarlar orta sertlik, hafif ve şiddetli olarak karşınıza gelecektir. Butonun kullanımının nasıl olmasını istiyorsanız menü üzerinden öyle bir seçim yap ardından ise bitti sekmesine basmanız yeterli olacaktır. Bitti sekmesine bastıktan sonra yaptığınız ayarlamalar da kayıt altına alınacaktır. iPhone 7 Home Tuşu ayarları hakkında surularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu